Отримання аліментів до 23 років

Добрий день.


Мої батьки розлучилися коли мені було 13 років. Батько сплачував аліменти відповідно до рішення суду. Зараз мені виповнилося 18 років , аліменти я вже не отримую. Але я навчаюся в вищому навчальному закладі на 1 курсі  та мені сказали, що батько має платити мені аліменти до 23 років. Чи маю я право на аліменти та що мені робити для цього?

25.06.2019 14:03 1929

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
786 відгуків (785 +) (1 -)
Консультацій: 2028
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий день.


Так, батьки зобов’язані утримувати повнолітнього сина або доньку, якщо вони мають можливість таку допомогу надавати.


Згідно до ст.. 199 Сімейного кодексу України,  якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.


Тобто, якщо Ваш батько є працездатним та може надавати матеріальну допомогу, Ви можете звернутися до суду з відповідною позовною заявою про стягнення аліментів.


Згідно до ч.3 ст. 199 Сімейного кодексу України, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.


Згідно до  ст.. 200 Сімейного кодексу України, Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.


При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram