Не допуск податківців до перевірки

Доброго дня.


Згідно до плану перевірок, у нас на підприємстві має пройти  планова перевірка податкової інспекції. Якщо директор буде у відпустці (відрядженні), чи має право бухгалтер (або секретар) не допустити інспекторів до перевірки на підставі того, що директора немає і він не надавав повноваження на супровід перевірки,  та які підстави для відмови у допуску передбачені законодавством. Дякую.

26.06.2019 12:42 1802

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
721 відгук (720 +) (1 -)
Консультацій: 1896
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


Виключні підстави для не допуску посадових осіб органі ДФС до перевірки передбачені статтею  81 Податкового кодексу України.


Так,  згідно до п.81.1. ст.. 81 Податкового кодексу України, осадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки за наявності наступних документів:



  • направлення на проведення такої перевірки;

  • копії наказу про проведення перевірки;

  • службового посвідчення  посадових осіб.


У разі  непред'явлення вказаних документів, платник податків має право не допустити посадових осіб до перевірки.


Крім того вказані документи мають бути оформленими належним чином , а саме:


 - в направленні на проведення такої перевірки мають бути зазначені наступні відомості: дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу.


- в копії наказу про проведення перевірки мають бути зазначені наступні відомості: дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу.


 У разі пред'явлення зазначених документів, що не містять перелічені відомості , тобто оформлені з порушенням вимог встановлених ст.. 81 Податкового кодексу України , є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.


 


Таким чином, вказані підстави для не допуску посадових осіб до перевірки, є виключними. Такої підстави для не допущення до перевірки, як відсутність директора на підприємстві, в законодавстві немає.


Крім того, перед проведенням планової перевірки, контролюючий орган надсилає відповідне повідомлення платнику податків, тому відсутність директора на підприємстві не є поважною причиною, оскільки платник податків заздалегідь проінформований про дату початку перевірки, тому має забезпечити присутність уповноважених осіб підприємства на час проведення перевірки.


Так, на період відсутності директора на підприємстві, має бути уповноважена особа, яка буде здійснювати супровід перевірки, надавати первинні документи, пояснення тощо  від імені підприємства. Такі повноваження оформлюються довіреністю, яка видається директором від імені підприємства, скріплюється підписом директора та печаткою підприємства.



Що стосується необґрунтованої відмови від  допуску посадових осіб ДФС до перевірки .


В разі недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки  передбачений адміністративний арешт майна згідно пп. 94.2.3 ст. 94 Податкового кодексу України . Відмова в допуску посадових осіб ДФС до перевірки може стати також  підставою притягнення до адміністративної відповідальності директора підприємства на підставі ст. 188-23  КпАП.


 


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram