ФОП 2я группа. Несколько последних лет не сдавали отчеты и не платили налоги. Нужна консультация, как правильно с минимальными расходами привести в порядок и продолжить использование ФОП.

ФОП 2я группа. Несколько последних лет не сдавали отчеты и не платили налоги. Нужна консультация, как правильно с минимальными расходами привести в порядок и продолжить использование ФОП 2я группа.


Также интересует информация за последние 5 лет по допустимым оборотам за год по ФОП 2я группа

09.07.2019 11:21 2186

Консультація виконавця

Альона Новікова
Адвокат
У сервісі: 5 років
2 відгука (2 +) (0 -)
Консультацій: 9

Доброго дня!


По-перше, загальна звітність ФОП ІІ групи:


Для підприємців 2 групи звітний період дорівнює календарному року (згідно п.296.2 cт.296 Податкового кодексу України).


 До 10 лютого до місцевої ДПІ необхідно здати декларацію про доходи платника єдиного податку та Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма № Д5 (річна)).


По-друге, податки які має сплачувати та строки сплати податків ФОП ІІ групи:


Ставки єдиного податку для другої групи залежать від розміру мінімальної зарплати, що діє на 1 січня звітного року, і протягом року не змінюються. Їхній розмір також залежить від виду діяльності й установлюється рішеннями місцевих рад у межах до 20% мінзарплати (2019 року – до 834,60 грн (4 173 грн х 20%)).


Сплачується ЄП щомісяця, не пізніше ніж 20-го числа поточного місяця. Якщо останній день строку сплати припадає на святковий або вихідний день, податок потрібно сплатити напередодні.


Звітність із ЄП подається один раз на рік – протягом 60 календарних днів після закінчення календарного року. Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на святковий або вихідний день, останнім днем її подання є перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.


Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) (незалежно від величини отриманого доходу) сплачується в розмірі, не меншому ніж мінімальний страховий внесок за місяць, – 22% розміру мінзарплати (4 173 грн х 22% = 918,06 грн).


Сплачують ЄСВ щокварталу до 20-го числа місяця, що настає за звітним кварталом. Якщо останній день строку сплати ЄСВ припадає на святковий або вихідний день, останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим.


Від сплати ЄСВ та звіту з нього звільнено єдинників, які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного статтею 26 Закону України “Про за­гальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу.


Якщо Ви не здавали звітність та не сплачували податки, то необхідно звернутись до податкової в якій Ви перебуваєте на обліку та провести "звірку". Таким чином Ви зможете дізнатись про заборгованість зі сплати податків та можливо домовитись про реконструктуризацію  або розстрочку з виплат цієї заборгованості.


По-треттє, які санкції податкова може застосувати відносно Вас, як боржника зі сплати податків:


- звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати податків;


- прийняти рішення щодо опису майна у податкову заставу;


- призначити у контролюючому органі за місцем реєстрації платника податків, що має податковий борг, податкового керуючого;


- прийняти рішення про застосування арешту майна платника податків;


-  прийняти рішення про погашення всієї суми податкового боргу;


- прийняти рішення щодо стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках;


- прийняти рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу, а також про перенесення строків сплати розстрочених, відстрочених сум або їх частки.


Що можна зробити:


Відповідно до Податкового законодавства, ФОП ІІ групи, якщо не мають найманих працівників, мають право на один місяць відпустки (один місяць на рік, у який ФОП звільняється від сплати єдиного податку). Також, на час втрати працездатності ФОП також звільняється від сплати єдиного податку ( в разі наявності копії листка непрацездатності).


Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено. Отже, при проведенні "звірки" у податковій Ви маєте право надати їм копії листків непрацездатності та попросити врахувати строки щорічної відпустки.


Після "звірки" у податковій необхідно подати щорічну податкову звітність, сплатити заборгованість з податків і працювати далі)


Щодо допустимих оборотів за рік:


Відповідно до п. 291.4. Податкового кодексу України за останні 5 років умови не змінювались і ФОП ІІ група,  - це особи які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, у кількості, що одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.


З повагою,


Адвокат Новікова А. І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram