На мого чоловіка написали заяву поліцію про побиття - 2

Мій чоловік був у стані алкогольного спяніння і добре не памятає подій. Він побився з знайомим. і цей знайомий написав заяву у поліцію. Знайомий отримав тілесні ушкодження легкого характеру. Мій чоловік теж отримав тілесні ушкодження. Як дальше діяти? чи треба подавати зустрічний позов? які можуть бути наслідки?

09.07.2019 19:12 2941

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
752 відгука (751 +) (1 -)
Консультацій: 1962
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго вечора.


1. Необхідно детально розібратися в ситуації. В бійці брали участь тількі двоє, Ваш чоловік та знайомий? Або були інші учасники, можливо знайомий отримав пошкодження від інших учасників? Якщо в бійці приймали участь декілька осіб. Якщо є також свідки, які б могли би підтвердити, що Ваш чоловік  захищався  та особа на нього перший здійсний напад?


2. Легкі тілесні ушкодження мають бути підтверджені судово-медичною еспертизою. Чи вона є? Крім того, необхідно встановити причинно-наслідковий зв'язок, чи справді тілесні ушкодження виникли внаслідок побиття Вашим чоловіком. Та по-друге, чи саме Ваш чоловік здійнив ці ушкодження? Чи був у нього умисел? Всі ці обставини в сукупності необхідно з'ясувати для того, щоб скласти об'ективну картинку.


3. Якщо у Вашого чоловіка є також тілесні ушкодження, необхідно обов'язково звернутися до закладу охорони здоров'я, отримати медичний висновок та судово-медичну експертизу.


4. У будь-якому разі, з Вашої сторони також має бути заява до поліції (не позов, адже в кримінальному провадженні є тільки інстутитут цивільного позову).  В заяві  зазначити, що той знайомий спровокував бійку, аморально себе поводив тощо. Якщо були свідки, які можуть це підтвердити, було б непогано.


5. Відповідальність за легкі тілесні ушкодження передбачені ст.125 Кримінального кодексу України. 


Так, згідно до ввказаної статті, умисне легке тілесне ушкодження -


карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.


2. Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності, -


карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.


Звертаю увагу на те, що в кримінальному провадженні розмір штрафних санкцій розраховується з базової одиниці обчислення розміру штрафу - 50% розміру прожиткового мінімуму. Так станом на 09.07.19 розмір прожиткового мінімуму становить 2007,00 грн. 50%-1003,5 грн. Так, за санкціями  ч.1 ст.125 розмір штрафу становить до  50 175 грн.; ч.2 ст.125- від 50 175 грн. до 100 350 грн.


Якщо у Вас будуть додаткові питання, я готова на них відповісти. А також якщо Вам необхідна допомога у складанні заяви до поліції, звертайтеся, допоможу.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram