; ;

робота в виборчій комісії на платній основі

Я перебуваю у основній щорічній відпустці за основним місцем роботи. В цей період мене включили в склад комісії для роботи на платній основі. Чи потрібно прервати основну відпустку на цей час? Чи я можу працювати на виборах на договорній основі? 

11.07.2019 19:45 355

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 6 місяців
39 відгуків (38 +) (1 -)
Рейтинг: 43290
Консультацій: 145

Доброго вечора.

Члени виборчих комісій у трудові правовідносини ні з ЦВК  або   виборчими комісіями не вступають та не є працівниками таких комісій у розумінні трудових відносин.  Виконання членом територіальної виборчої комісії своїх обов’язків у виборчій комісії (у тому числі на платній основі) не є роботою за трудовим договором та відбувається не на постійній основі, в період виборчого процесу. Виконання обов'язків здійснюється на підставі цивільно-правової угоди на платній основі,  така угода не є трудовою.

Крім того,  для членів  виборчих комісій на час виборчого процесу  виборів  гарантовано зберігається місце роботи та середній заробіток  та зараховується до робочого стажу за основним місцем роботи згідно ст. 119 Кодексу законів про працю України.

Обов'язку преривати основну щорічну відпустку  також не встановлено законодавством. 

Разом з тим, Ви маєте право перенесення або продовження щорічної відпустки на підставі п.2 ч. 2 ст. 11 Закону України "Про відпустки. 

Так, згідно до вказаної статті, щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:

2)виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати.

Тобто враховучи вказану норму закону, Ви маєте право продовжити або перенести щорічну відпустку на інший час.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, я з радістю відповім Вам.

З повагою,

Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку