ОСББ витягує гроші за боржників.

Доброго вечора всім. Літом був куплений мною будиночок, точніше "ТаунХаус". З попередним власником був проведений огляд по всіх оплатах, заборгованості не виявлено. Був написаний лист попередним власником і головою ОСББ завіриним мокрим штампом, що будинок переходить у власність без заборгованості. Через деякий час, голова спілки ОСББ, повідомляє мене. Що на даній території, "ОСББ" змінено в звязку з шахрайством попереднього голови ОСББ. Через якого, мешканці які оплачували електроенергію, кошти ішли в карман голови. Борг який був винесений за електроенергію, розділили між мешканцями будинків. Питання: купивши будинок, проаналізувавши нульові борги, чому я повинен за когось сплачувати борг. Якщо я являюсь новим власником цього будинку, і жодного договору я не підписував про передачу, чи погашення чужого боргу. Як діяти надалі? Чи можу я олачувати електроенергію на пряму не через ОСББ? Чи відношусь я до цього боргу і хто повинен був повідомити мене про нього? 

12.01.2021 23:24 127

Консультація виконавця

Наталия Лихунжан
Адвокат
У сервісі: 11 місяців
25 відгуків (24 +) (1 -)
Рейтинг: 31466
Консультацій: 92

Добрий день!

Ви маєте сплачувати лише з моменту придбання Вами житла, за попередніх власників плати з Вас вимагати не мають права, тобто у Вас цього боргу не має.

Тому Ви можете вимагати анулювання такого «боргу», рекомендую робити це письмово та додавати до листа докази -  той лист, де мова йде про те, що будинок без заборгованості. В такому листи напишіть з якої дати Ви є власником.

Що стосується сплати електроенергії не через ОСББ то такий варіант можливий, для цього Вам необхідно звернутися в енергопостачальну компанію та укласти з ними договір, також потрібно буде встановити лічильник.

Якщо у Вас залишись питання, пишіть, спробую допомогти.

Бажаю успіхів!

Якщо подобається, тисни кнопку