; ;

Суборенда

Підскажіть будь-ласка, як правильно зробити. Приватному підприємству юридичній особі 4 групи, яке на фіксованому податку пропонують взяти землі в суборенду від громадської спілки. Землі в кількості такій які має пп. Чи не знімуть нас з фіксованого податку і чи можемо ми взяти ці землі і яким способом? Чи потрібно лише ПП заключати договори з фіз.особами цих земель?

14.07.2019 09:34 343

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 6 місяців
39 відгуків (38 +) (1 -)
Рейтинг: 42590
Консультацій: 142

Доброго дня.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" (далі - Закон ) , а також договором оренди землі.

Статтею 4 Закону  передбачено, що орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи.

Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 5 Закону  орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою.

В той же час, відповідно до ст. 8 Закону передбачено, що  орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

Таким чином, якщо договором оренди землі між власниками та громадської спілки передбачено право орендаря укладати договір суборенди на тих самих умовах, що ї договір оренди, то між ПП та ГС може бути укладений договір суборенди.

Згідно п. 292-1.1. ст. 292 Податкового кодексу Украъни, об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Що стосується аналювання  реєстрації платника єдиного податку 4-ї групи.

Податковим кодексом України, ( зокрема пунктом  299.10 ст. 299)  передбачені підстави  для анулювання реєстрації платника єдиного податку, до них відносяться:

-подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування;

-припинення дії юридичної особи;

-якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва юрособи – платника єдиного податку 4 групи за попередній період становить менш як 75 %;

-якщо платником єдиного податку 4 групи не подано податкову звітність.

Згідно до п. 291.5-1 ст.295 Податкового кодексу Украаїни, не можуть бути платниками єдиного податку 4 групи:

-суб’єкти господарювання, у яких понад 50% доходу складає дохід від реалізації декоративних рослин, диких тварин, птахів;

-суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних, вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції. А також, крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 % доходу від реалізації продукції;

-суб’єкти господарювання, які станом на 1 січня базового (звітного) року мають податковий борг. Виняток становить безнадійний податковий борг, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили.

Таким чином, із наведених статей діючого законодавства, можна зробити висновки про наступне:

1. сторонами може бути укладений договір суборенди, але на умовах, якщо договором оренди передбачено право орендаря передавати земельную ділянку в суборенду, та власник землі (орендодавець) про це не заперечує. В той же час, умови суборенди не мають суперечити умовам оренди.

2. факт укладання договору суборенди землі Вашим підприємством  не є підставою для анулюваня реєстрації платника єдиного  податку 4-ї групи.

З повагою,

Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку