Відпустка по догляду за дитиною.

Дружина має намір вийти на роботу на 0,5 ставки, чи буде зберігаться за нею повністю оплачувана відпустка? Чи зможе батько дитини оформити на себе відпустку?

13.01.2021 21:01 65

Консультація виконавця

Игорь Дайнеко
Адвокат Чернігів
У сервісі: 9 місяців
18 відгуків (16 +) (2 -)
Рейтинг: 38700
Консультацій: 112

Доброго вечера.
У будь-який момент, не чекаючи, поки дитині виповниться 3 роки, працівниця може перервати відпустку для догляду за нею і вийти на роботу. І тут у працівниці є вибір. Вона може скористатися своїм правом, передбаченим ст. 56 КЗпП, і вийти на неповний ро­бочий час.
І в такому випадку відпустка не буде перериватись та зберігається до досягнення дитиною 3 річного віку. Чинне законодавство це дозволяє (ч. 8 ст. 179 КЗпП, ч. 4. ст. 18 Закону про відпустки).

Але відразу скажу: у цьому вже давно немає сенсу. Раніше, коли мамам виплачувалася допомога до 3 років, «сидіння» у відпустці мало вирішальне значення для її виплати. Зараз такої допомоги не­має. А на допомогу при народженні дитини, яку ви­плачують зараз, вихід жінки на роботу (хоч повний, хоч неповний робочий час) ніяк не впливає.

Щодо питання про оформлення відпустки батьком дитини. Ч. 7 ст. 179 КЗпП передбачено, що може повністю або частинами використовуватися дитини, бабусею, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають .

Якщо подобається, тисни кнопку