просроченная регистрация плательщика НДС

что  делать  если  милионный  оборот  достигнут  в  январе  2019  года  а заметили  только  в  июле  Как избежать  штрафов  или  хотябы  минимизиовать  их? Как  правильно  зарегистрироватся ? как  посчитать  сумму  штрафа?

05.08.2019 14:19 2253

Консультація виконавця

Тарас Свірський
Адвокат
У сервісі: 5 років
4 відгука (4 +) (0 -)
Консультацій: 14

Згідно п. 181.1 Податкового кодексу України, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.


Тобто обов’язок реєстрації платником ПДВ при досягненні «обороту» більше 1 млн.грн. виникає у платників податків, які перебувають на загальній системі оподаткування та, відповідно, не виникає у платників єдиного податку першої - третьої групи (платників на спрощеній системі оподаткування).


Відповідно до ст. 183.10 Податкового кодексу України, будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.


Таким чином, якщо Ви перебували на загальній системі оподаткування (не на спрощеній), Вам необхідно нарахувати та сплатити ПДВ (20%) із суми, яка перевищує 1 млн. грн.


Для оформлення зазначених операцій, відображення їх у бухгалтерському та податковому обліку та подання звітності рекомендую залучити кваліфікованого бухгалтера.


При цьому варто врахувати, що у разі, якщо контролюючий орган самостійно виявить зазначене порушення та визначить суму податку, яку необхідно доплатити, до Вас може бути застосовано штраф в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання. (ст. 123.1 Податкового кодексу України).


Поряд з тим, у разі необхідності здійснення подальшої господарської діяльності у статусі платника ПДВ потрібно подати до органу ДФС за місцезнаходженням реєстраційну заяву для реєстрації платником податку на додану вартість за встановленою формою (посилання в мережі інтернет для отримання форми заяви - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1456-14#n414).


Для надання відповіді стосовно «виходу з ситуації» з найменшими фінансовими витратами, необхідно мати більш детальну інформацію про господарській операції, внаслідок яких виникло перевищення ліміту. З додатковою інформацією можете писати на електронну пошту – tarasstv2010@gmail.com або телефонувати – 067 436 48 99.



З повагою, адвокат Свірський Тарас

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram