Не встал на учет в военкомат после смены прописки

После того, как закончил университет в 2016 году, мне необходимо было выписаться из общежития и, соответсвенно, выписаться из военкомата. С тех пор я нигде не был прописан и не состоял на учете ни в одном военкомате. Сейчас для официального трудоустройства мне необходима прописка, везде пишут, что без военного билета её не получить.

В связи с этим у меня к Вам 3 вопроса:

1) Чем мне грозит то, что я 5 лет не был закреплен ни за одним военкоматом? Будет ли это уголованя ответственность, или отделаюсь штрафом, и что мне вообще там могут сказать?

2) Мне уже 28 лет, как я понимаю, уже призвать не должны, т.к призыв до 27 лет?

3) Действительно ли для того, чтобы получить прописку, необходимо проходить военкомат и получать военный билет?

23.06.2021 19:08 2096

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

По сути Ваших вопросов

  1. Никакой уголовной ответственности Вам не грозит, но, по-видимому, придется отвечать в административном порядке. Вы нарушили законодательство об обороне, мобилизационной подготовке и мобилизации, за которое Кодексом Украины об административных правонарушенияях (КУоАП) предусмотрена административная ответсвенность граждан в виде штрафа от 10 до 30 необлагаемых минимумов доходов граждан (НМДГ) – от 170 до 510 грн.

     2. Да. Вас призывать уже не будут, призывают в возраст от 18 до 27 лет.

     3.Действительно для того чтобы оформить регистрацию места проживания, необходимо обратиться в военкомат и получит ь военный билет. Такое требование установлено Постановлением Кабинета Министров Украины «Правила регистрации места проживания и Порядка передачи органами регистрации информации в Единый государственный демографический реестр» от 2 марта 2016 года № 207 с последними изменениями от 28.12.2020, пункт 18 которого гласит  (далі - мовою оригіналу, весь пункт 18)

Реєстрація місця проживання

  1. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 67 або 8;

2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;

3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);

4) документи, що підтверджують:

право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);

проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);

5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:

документ, що посвідчує особу представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).

Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань для реєстрації місця проживання особи додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

{Пункт 18 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 481 від 27.05.2020}

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.

 Мой совет. 

Все-таки обратитесь в военкомат, придумайте причину неявки в военкомат ранее (учеба – собирался получить еще одну специальность, собирался жениться, или уже женился, болел сам или болели родственники, или что-нибудь другое). Военкомат после ВЛК (Військово-лікарська комісія), которая определит Вашу пригодность к военной службе в запасе или в резерве, выдаст Вам военный билет. Возможно придется уплатить штраф (170-510 грн).

Успехов Вам. С уважением Николай Лях     

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram