Доброго вечора!
Мій офіційний трудовий стаж становить трохи більше року, по закону в разі тимчасової втрати працездатності лікарняний буде оплачуватись не в повному обсязі (тобто не 100% від посадового окладу). Та нещодавно я дізналась,що є закон "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", де в 18 статті "Соціальні гарантії прав членів сімей військовослужбовців" пункт 2 сказано,що в разі втрати тимчасової працездатності лікарняні листи оплачуються дружинам (чоловікам) військовослужбовців в розмірі 100% від посадового окладу незалежно від стажу роботи.
Я правильно розумію,що я маю на це повне право? Якщо Так,то підкажіть,на підставі яких документів мені повинні будуть оплатити 100% лікарняного?
Одразу зауважу,що чоловік є кадровим військовим і на сьогоднішній день проходить службу в ЗСУ.
Дякую за відповідь!
Вітаємо! По Вашому питанню можемо повідомити наступне.
Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності визначається залежно від страхового стажу за нормами, передбаченими статтею 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням». Ця стаття містить вичерпний перелік застрахованих осіб, яким допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. Дружин (чоловіків) військовослужбовців у цьому переліку нема.
- до п’яти років — 60 % середньої заробітної плати (доходу);
- від п’яти до восьми років — 80 % середньої заробітної плати (доходу);
- вісім і більше років — 100 % середньої заробітної плати (доходу).