Оплата лікарняного дружині військовослужбовця в разі тимчасової втрати працездатності

Доброго вечора! 


Мій офіційний трудовий стаж становить трохи більше року, по закону в разі тимчасової втрати працездатності лікарняний буде оплачуватись не в повному обсязі (тобто не 100% від посадового окладу). Та нещодавно я дізналась,що є закон "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", де в 18 статті "Соціальні гарантії прав членів сімей військовослужбовців" пункт 2 сказано,що в разі втрати тимчасової працездатності лікарняні листи оплачуються дружинам (чоловікам) військовослужбовців в розмірі 100% від посадового окладу незалежно від стажу роботи. 


Я правильно розумію,що я маю на це повне право? Якщо Так,то підкажіть,на підставі яких документів  мені повинні будуть оплатити  100% лікарняного?


Одразу зауважу,що чоловік є кадровим військовим і на сьогоднішній день проходить службу в ЗСУ.


Дякую за відповідь!

19.09.2019 18:27 3133

Консультація виконавця

Ірина і Владислав Леонови
Адвокат
У сервісі: 5 років
250 відгуків (249 +) (1 -)
Консультацій: 807
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Вітаємо! По Вашому питанню можемо повідомити наступне.


Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності визначається залежно від страхового стажу за нормами, передбаченими статтею 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням». Ця стаття містить вичерпний перелік застрахованих осіб, яким допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. Дружин (чоловіків) військовослужбовців у цьому переліку нема.



Але, згідно з частиною 2 статті 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» при тимчасовій втраті працездатності листки непрацездатності оплачуються дружинам (чоловікам) військовослужбовців у розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу.



Відповідно до ст. 23 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що фінансове забезпечення витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються в Державному бюджеті України на відповідний рік для Міністерства оборони України, розвідувальних органів України та інших центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування та правоохоронні органи, інших джерел, передбачених законом. Тобто організація може оплачувати у розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу за умови, що Міністерство оборони України надаватиме відповідні компенсації. 



З огляду на викладене, допомога по тимчасовій непрацездатності дружинам військовослужбовців надається у розмірі, встановленому законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»., залежно від страхового стажу:


- до п’яти років — 60 % середньої заробітної плати (доходу);


- від п’яти до восьми років — 80 % середньої заробітної плати (доходу);


- вісім і більше років — 100 % середньої заробітної плати (доходу).



Таким чином, Ви маєте право згідно зазначених статей закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Работодавець має право не платити 100% згідно зазначеного  закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
У таких випадках (при бажанні) звертаються до суду.








Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram