Звільнення від сплати аліментів на підставі того, що дитина проживає з батьком, а дружина не дає грошей на утримання дитини.

1) Чи має право відповідач (батько неповнолітньої дитини) по судовому наказу про стягнення аліментів на дитину (який діє з лютого 2019 року, але не пред`явлено до виконання), відповідно до ст. 273 Сімейного кодексу подати позовну заяву про звільнення від сплати аліментів з дати пред`явлення заяви про видачу судового наказу, на підставі того, що дитина весь час жила і зараз живе разом з відповідачем на його утриманні (є "свіжа" довідка № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з батьком від ЦНАП)?Мати дитини, як і раніше, живе у шлюбі разом зі своїм чоловіком у його квартирі, разом зі спільною неповнолітньою дитиною, яка знаходиться повністю на утриманні батька, матір грошей на утримання дитини не дає, не платить ні за проживання, ні за спожиті комунальні послуги (і не платила ніколи, натомість за все платив чоловік, є дублікати квитанцій). Дружина 9 років була на утриманні чоловіка, наразі офіційно не працює і не стоїть на обліку в Державній службі зайнятості, останні три роки періодично працювала на різних місцях роботи, не має постійного доходу.Є хоч якась перспектива задоволення такої позовної заяви (хоча б з дати її подачи)?2) Також не зрозуміло: у разі, якщо подати заяву про видачу "зустрічного" судового наказу про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі з дружини на користь батька дитини для її утримання на підставі того, що дитина проживає з батьком, а дружина не дає грошей на утримання дитини, - такий судовий наказ "автоматично" анулює аналогічний попередніій судовий наказ (про стягнення аліментів з чоловіка на користь мати дитини для утримання дитини), чи ні?

24.09.2019 11:25 3632

Консультація виконавця

Сергій Чорба
Адвокат
У сервісі: 4 роки
6 відгуків (6 +) (0 -)
Консультацій: 18

Доброго дня! Дякую Вам


Уточняю на Ваше запитання та відгук: Так, відповідач (батько дитини) має право подати Позовну заяву про звільнення від сплати аліментів та про стягнення з матері дитини аліментів, якщо мати не проживає разом із дитиною, не утримує дитину та не виховує її. Однак, у цьому випадку подається Позовна заява в порядку загального позовного провадження а не по Заяві про видачу судового наказу. Але, рішення в любому випадку приймає суд з урахуванням поданих доказів. 


Згідно статті 273 Сімейного кодексу України суд може за Вашим позовом  змінити встановлений розмір аліментів або звільнити від сплати аліментів.


Крім цього, суд може звільнити від сплати аліментів Вас за наявності інших обставин, що мають істотне значення.


         Тому однозначно, Ви маєте право подати Позовну заяву про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі з дружини на користь батька дитини для її утримання на підставі того, що дитина проживає з батьком. Однак, Ви маєте подати до суду документи, докази, свідчення не менше двох свідків що дійсно дитина знаходиться на Вашому повному утриманні, і що мати дитини не приймає участі у вихованні, утриманні дитини.  Аналогічний  попередній судовий наказ може анулюватися, якщо в позовних вимогах, в резолютивній частині Ви поставите таке питання перед судом.


Ваше питання досить не просте тому раджу звернутися до досвідченого адвоката або в центр Безоплатної правої допомоги – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.


Ще раз перепрошую, вдалого вирішення Вашої не простої пррблеми, з повагою

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram