Кто является собственником, если есть 2 завещания?

Добрый день! Есть очень старенькая бабушка и ее квартира, в которой проживают и прописаны она, ее сын и внучка (его дочь)), а также дача. 7 лет назад Бабушка оформила завещание на все имущество на своего единственного сына. 3 года назад сын женился и Бабушка дабы не досталось новой невестке, у которой своих 3 детей, переписала завещание на свою единственную внучку. Сын об этом узнал и требует (угрожает, поднимает руку и тд) новое завещание, где все как прежде только на него. Как быть бабушке и внучке? Оформить новое завещание на него? Порвать то, где все на внучку? Если так сделать, что останется внучке после смерти бабушки и сможет ли она там дальше жить?

09.10.2019 16:22 1866

Консультація виконавця

Сергій Чорба
Адвокат
У сервісі: 5 років
6 відгуків (6 +) (0 -)
Консультацій: 18

Дякую за запитання. З Вашого дозволу українською мовою.


Спадкування за заповітом регламентоване в Главі 85 Цивільного кодексу України (від ст. 1233 – 1257)


Зміна та скасування заповіту


Заповідач має право у будь-який час внести до заповіту зміни.


Крім того, Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт. Також Заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться заповідачем особисто.


Важливо, що кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.


По перше рвати Заповіт не потрібно. По друге після смерті бабці, внучка у шестимісячний строк повинна в Нотаріальну контору подати заяву про прийняття спадщини та в подальшому оформити всі необхідні спадкові документи на квартиру та дачу. Позбавити права проживання як сина, так внучки ніхто не має права. А щодо права власності на це майно до самої смерті власником квартири та дачі є та залишається бабця. Заповіт дає право оформлення майна спадкоємцем (внучкою) лише після смерті спадкодавця (бабці). 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram