Реєстрація платником ПДВ відокремленого підрозділу ЮО на території ВЕЗ «Крим»

Чи підлягає реєстрації платником ПДВ відокремлений підрозділ ЮО (представництво, філія), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим» та проводить господарську діяльність на іншій території України через такий підрозділ?

06.02.2018 12:07 865

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

Актуально на 6.02.2018



Філія та представництво юридичної особи не підпадають під визначення особи платника ПДВ згідно із п.п. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ та не можуть бути зареєстровані як платники ПДВ.
Повна:
     Підпунктом 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 розд. I Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що особою для цілей розд. V ПКУ є:
     а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у т.ч. з іноземними інвестиціями;
     б) фізична особа – підприємець;
     в) юридична особа, фізична особа, фізична особа - підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;
     г) постійне представництво (нерезидента);
     ґ) інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.
     Згідно із ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (в тому числі провадить господарську діяльність), а представництвом – відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи (тобто здійснює представницькі функції). Філії та представництва не є юридичними особами. 
     Виходячи з вимог п.п. 3 п. 12.3 ст. 12 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII „Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” з 01 червня 2014 року вважається анульованою реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя. Контролюючі органи відмовляють у реєстрації платником ПДВ особам, які мають місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, до закінчення строку тимчасової окупації. 
     Враховуючи викладене, філія та представництво юридичної особи не можуть бути зареєстровані як платники ПДВ, оскільки не підпадають під визначення особи платника ПДВ. Філія, яка повністю або частково провадить господарську діяльність, після анулювання реєстрації юридичної особи як платника ПДВ втрачає делеговане юридичною особою право на складання податкових накладних від імені такої юридичної особи.


Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.02)

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram