перетин кордону

Доброго вечора . В мене таке запитання . Якщо неризидент машина по техпаспорту стоїть на нього ,я вписаний як співласник цього авто ,заїхавши в Україну він неризидент ,я її тут розтоможую на себе ,то чи має право неризедент заїхати іншою машиною в Україну чи та перша  машина буде висіти на ньому і іншою він вже не зможе заїхати ,чи який порядок . 

06.11.2019 20:30 181

Консультація виконавця

Сергій Чорба
Адвокат
У сервісі: 7 місяців
6 відгуків (6 +) (0 -)
Рейтинг: 5290
Консультацій: 18

Добрий вечір! Роз'яснюю, що неризидент може ввезти автомобіль який на Євробляхах при умові, якщо в купчій Ви вписані як співвласник. Ви як співвласник маєте право розмитнити автомобіль оскільки  Законом України від 20 вересня 2019 року № 73-IХ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України" внесено зміни до Митного кодексу України, якими передбачено продовження до 31 грудня 2019 року включно дії перехідного періоду, в якому громадяни України без застосування до них адміністративних стягнень можуть оформити для вільного обігу автомобілі, які використовуються в Україні на іноземній реєстрації.

Я би радив не спішити із розмитненням авто так як зараз фахівці готують нову формулу розмитнення автомобілів на єврономерах. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, в документі будуть враховані вимоги автовласників.

Новий законопроєкт 2342 дійсно передбачає скасування коефіцієнту віку, який впливає на вартість розмитнення;скасування заборони на ввезення ретроавто;перегляд вимог щодо екостандартів;повернення утилізаційного збору;введення обов’язкового техогляду.

В Уряді підготували нову формулу розмитнення "євроблях". Нові ставки можуть знизити до 35% від вартості машини. Більше читайте тут: https://tsn.ua/auto/news/ukrayina/zakonoproyekt-pro-rozmitnennya-yevroblyah-zareyestruvali-u-radi-1434897.html

https://zik.ua/news/2019/10/13/novi_pravyla_dlya_ievroblyah_shcho_kabmin_pidgotuvav_ukraintsyam_1666855

Крім цього, неризидент звісно може ввезти ще один автомобіль. В базі митниці однозначно буде зафіксовано ввезення усіх попередніх авто. Однак, треба дивитися чи він ввозить як юридична особа (фірма) чи як фізична особа (особисто). Ці нюанси можуть впливати при оподаткуванні та розмитненні. Як правило в Україну ввозять наші співвітчизники, які умовно кажучи акредитовані на митниці на кордоні (вхожі) в певні круги і мають зв язки як при ввезені так і при розмитнені авто.

Гарного Вам вечора та успіхів, з повагою

Якщо подобається, тисни кнопку
 • микола
  микола
  5 місяців
  Консультацiя № 3214
  перетин кордону

  дякую за відповідь але трішки не зрозумів про везення другого авто ,друге авто не на розтоможку а щоб приїжати в гості декілька раз в рік . Напишіть чи пропустять чи ні

  Побачити вiдповiдь на вiдгук
  • Адвокат, Юрист Сергій Чорба, фото
   Адвокат
   У сервісі: : 7 місяців
   6 відгуків (6 +) (0 -)
   Залишив коментар: : 07.11.2019 05:58

   Так, звісно пропустять... при умові, якщо він не буде ввозити заборонені законом (багаж) та речі... https://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/entering-ukraine/visa-requirements-for-foreigners https://minjust.gov.ua/dep/ddr/schodo-identifikatsii-nerezidentiv https://legal-maximum.com/uk/blog/pravila-prebivaniya-inostrantsev-na-territorii-ukraini/ в одній строчці все не опишу, тому скидаю ссилки на законодавство щодо даного питання, з повагою