Доброго вечора . В мене таке запитання . Якщо неризидент машина по техпаспорту стоїть на нього ,я вписаний як співласник цього авто ,заїхавши в Україну він неризидент ,я її тут розтоможую на себе ,то чи має право неризедент заїхати іншою машиною в Україну чи та перша машина буде висіти на ньому і іншою він вже не зможе заїхати ,чи який порядок .
Добрий вечір! Роз'яснюю, що неризидент може ввезти автомобіль який на Євробляхах при умові, якщо в купчій Ви вписані як співвласник. Ви як співвласник маєте право розмитнити автомобіль оскільки Законом України від 20 вересня 2019 року № 73-IХ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України" внесено зміни до Митного кодексу України, якими передбачено продовження до 31 грудня 2019 року включно дії перехідного періоду, в якому громадяни України без застосування до них адміністративних стягнень можуть оформити для вільного обігу автомобілі, які використовуються в Україні на іноземній реєстрації.
Я би радив не спішити із розмитненням авто так як зараз фахівці готують нову формулу розмитнення автомобілів на єврономерах. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, в документі будуть враховані вимоги автовласників.
Новий законопроєкт 2342 дійсно передбачає скасування коефіцієнту віку, який впливає на вартість розмитнення;
скасування заборони на ввезення ретроавто;
перегляд вимог щодо екостандартів;
повернення утилізаційного збору;
введення обов’язкового техогляду.
В Уряді підготували нову формулу розмитнення "євроблях". Нові ставки можуть знизити до 35% від вартості машини. Більше читайте тут: https://tsn.ua/auto/news/ukrayina/zakonoproyekt-pro-rozmitnennya-yevroblyah-zareyestruvali-u-radi-1434897.html
https://zik.ua/news/2019/10/13/novi_pravyla_dlya_ievroblyah_shcho_kabmin_pidgotuvav_ukraintsyam_1666855
Крім цього, неризидент звісно може ввезти ще один автомобіль. В базі митниці однозначно буде зафіксовано ввезення усіх попередніх авто. Однак, треба дивитися чи він ввозить як юридична особа (фірма) чи як фізична особа (особисто). Ці нюанси можуть впливати при оподаткуванні та розмитненні. Як правило в Україну ввозять наші співвітчизники, які умовно кажучи акредитовані на митниці на кордоні (вхожі) в певні круги і мають зв язки як при ввезені так і при розмитнені авто.
Гарного Вам вечора та успіхів, з повагою
дякую за відповідь але трішки не зрозумів про везення другого авто ,друге авто не на розтоможку а щоб приїжати в гості декілька раз в рік . Напишіть чи пропустять чи ні
Так, звісно пропустять... при умові, якщо він не буде ввозити заборонені законом (багаж) та речі... https://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/entering-ukraine/visa-requirements-for-foreigners https://minjust.gov.ua/dep/ddr/schodo-identifikatsii-nerezidentiv https://legal-maximum.com/uk/blog/pravila-prebivaniya-inostrantsev-na-territorii-ukraini/ в одній строчці все не опишу, тому скидаю ссилки на законодавство щодо даного питання, з повагою
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року. Згідно з ст. 29 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами і доповненнями місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в’їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону (п. 1 ст. 16 Закону № 3773). Відмітка про реєстрацію іноземця або особи без громадянства в паспортному документі та/або імміграційній картці або інших передбачених законодавством України документах дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України (п. 2 ст. 16 Закону № 3773).