Військовозобов’язаний виїхав закордон до 24.02

Військовозобов’язаний чолоків (офіцер запасу) виїхав закордон 18.02.22 по біометричному паспорту. Скоро стікає його термін перебування закордоном (90днів). Яка буде відповідальність за прострочення паспорту бодай на місяць за умови воєнного часу в Україні?

11.05.2022 13:43 1267

Консультація виконавця

Андрій Межирицький
Адвокат
У сервісі: 2 роки
118 відгуків (118 +) (0 -)
Консультацій: 303
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право

Доброго дня. Дякую за вибір.

Перш за все Ви повинні розуміти, що Ви виїхали за кордон на абсолютно законних підставах, відповідно до правил, що діяли в Україні станом на дату виїзду (18.02.2022р.). Наразі жоден нормативний акт не містить обов’язку для військовозобов’язаних чоловіків повертатись в Україну протягом певного строку у зв’язку із введенням воєнного стану. Отже, коли б Ви не вирішили повернутись до України, ніякої відповідальності до Вас застосовано не буде.

Щодо терміну перебування в іноземній країні, то ці терміни встановлюються країнами перебування для іноземців і відповідальність за порушення такого терміну наступає саме з боку країни перебування. Якщо Ви наразі перебуваєте в країні Європейського Союзу, то дійсно маєте право знаходження на цій території до 90 днів протягом 180-денного періоду.

У випадку перевищення строку перебування в державах ЄС без візи особі може бути відмовлено у в'їзді на території держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому.  

Це єдина відповідальність яка може настати у Вашому випадку. Жодної відповідальності з боку українських державних органів не буде.

У випадку появи необхідності у більш тривалому перебуванні після в'їзду в ЄС, необхідно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання статусу. Термін перебування може бути продовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин. Наразі всім громадянам України в країнах ЄС надається статус тимчасового захисту, який дозволяє перебування протягом 1 року з можливістю продовження, а також надає право на роботу та медичне обслуговування.

Тому, в разі відсутності бажання/можливості повернутись до України, рекомендую звернутись за отриманням такого статусу. При цьому той факт, що Ви вже перебуваєте в країні з 18 лютого не буде мати значення, оскільки людина має право вирішити, що в країні постійного проживання їй загрожує небезпека в будь-який час.  

Ще одним варіантом є виїзд до третьої країни, наприклад Молдови. Перебування там протягом 90 днів, а потім повернення до ЄС.

Якщо маєте додаткові питання, з радістю відповім за телефоном +38-050-301-67-55 (дзвінки або будь-який месенджер).

Сподіваюсь моя відповідь буде Вам корисною. Буду дуже вдячний за відгук.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram