Чи правильне рішення суду і як оскаржити чи відтермінувати

В грудні 2019 спливає 3 роки з моменту накладення штрафу по ПДР на мого сина , не платили бо роботи не мав , власності також , в жовтні 2019 син офіційно оформився на роботі , та 05 11.2019 рішенням суду про який ніхто не був повідомлений рахунок в банку повністю заблокувати, без пояснення допоможіть що робити , як жити дитині і сім`єю , бо я уже не має змоги із утримувати

19.11.2019 08:14 1374

Консультація виконавця

Марина Жуковська
Юрист
У сервісі: 5 років
3 відгука (3 +) (0 -)
Консультацій: 11

З вашого питання вбачається, що штраф був накладений у 2016 році, відтак ,скоріш за все, було відкрито виконавче провадження з примусового виконання. Більше за все, що державний виконавець, у якого знаходиться виконавче провадження виніс постанову про накладення арешт на кошти, що знаходяться на рахунках у банках. Таку постанову отримують банки. Банки зобов"язані у разі відкриття рахунку повідомити державного виконавця про те, що боржник відкрив рахунок. Також у разі арешту на рахунок, банк перераховує кошти з рахунку на рахунок державної виконавчої служби чи стягувача,в тому розмірі, який зазначив у постанові виконавець.


Однак Законом України "Про виконавче провадження" , статтею 70 , передбачено, що за таким видом відрахувань, як у Вашого сина, має стягуватись не більше 20% заробітної плати (якщо виконавчих документів декілька, то не більше 50%).


Якщо з його зарплатного рахунку стягнули повністю всю суму, то це є незаконним. Для того, щоб виправити ситуацію, рекомендую вчинити наступні дії:


Варіант №1: Взяти довідку з роботи, що вказаний рахунок є таким, на який перераховується зарплата, або в банку взяти довідку, що це зарплатний рахунок. Надати довідку своєму державному виконавцю.Також надати інформацію державному виконавцю, що син має місце роботи. В такому разі, державний виконавець має зняти арешт із рахунку, або винести постанову про арешт лише 20% коштів на рахунку, або направити постанову про звернення стягнення у розмірі 20% зарплати до бухгалтерії по місцю роботи сина.


Варіант №2. У разі , якщо державний виконавець відмовляється вчинювати вищезазначені дії, треба звернутись зі скаргою на дії державного виконавця до Головного управління юстиції у Вашій області.      


Що стосується оскарження рішення суду, то якщо це було 3 роки назад, то строки оскарження вже пройшли. 


Щодо рішення суду від 5.11.2019 року, про яке вказано у питанні, то вочевидь Ви маєте на увазі постанову про арешт коштів, однак вказана постанова виноситься державним виконавцем, а не судом. Її можна оскаржити протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Таке оскарження можна застосовувати, якщо проблема не вирішиться за Варіантом 1 чи 2. Також якщо Ви не бажаєте вирішувати проблему шляхом 1 чи 2 , то можна зразу звернутись до суду зі скаргою.


Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram