Хочу подать на алименты

Здравствуйте. Хочу подать на получение алиментов на дочку от ее папы. Девочке уже 10 лет. Последний раз папа давал средства в ее 2 года. Между этим что-то иногда ей покупал. Последние три года - это встречи раз в 3 месяца и поход в кафе. С папой дочки расписаны не были. Но у нее папина фамилия в свидетельстве о рождении. Я официально замужем. Есть ещё второй ребенок(2года). Живём вчетвером. Почувствовала, что настало время для дочки получать какую-то финансовую поддержку от папы(так как частная школа, кружки, одежда, питание). Папа работает много лет на телевидении,но официально безработный. Детей нет. Но живёт с девушкой. Вот думаю как так всё верно организовать, чтобы помочь папе исполнять его долг перед ребенком. Возможно ли потребовать выплату алиментов за все годы, когда он их не платил?



Папа живёт в Сумах. Мы в Киеве. Где и как происходит процес подачи на алименты? Какие документы необходимы? 

21.11.2019 01:35 1412

Консультація виконавця

Здравствуйте.


Вы написали свой вопрос на русском языке, а заказали консультацию на украинском языке, на котором и будет предоставлена юридическая консультация.


Ви маєте право звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини. Тільки Ви обираєте звертатись Вам до суду за місцем свого проживання у Києві, або ж звертатись з позовом до суду в Сумах (поштою можна направити), або через представника за довіреністю (адвоката) приймати участь у судовому розгляді справи.


Відповідно до статті 28 ЦПК України Підсудність справ за вибором позивача.


1.Позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.


В Вашому випадку аліменти будуть назначені з дати звернення до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на дитину, оскільки не має письмових доказів пред"явленя вимог до батька дитини про стягнення аліментів у минулому, та не доведений факт, що він ухилявся від сплати аліментів.


Стаття 191 Сімейний кодекс України (СКУ). Час, з якого присуджуються аліменти на дитину


1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.


2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.


Для подання позову до суду необхідні документи:


1. Позовна заява.


2. Копія свідоцтва про народження дитини.


3. Довідка з місця проживання, що дитина зареєстрована та проживає з Вами за однією адресою.


4. Копія Вашого паспорту та ідентифікаційного коду.


5. Інші документи, що мають значення по справі та є доказами (наприклад, довідка про стан здоров"я, з місця навчання, відомості про Ваші доходи або батька дитини, якщо є, або про його витрати).


Зверніть увагу на зміст ст.182 СКУ:


Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів.


1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:


1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;


2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;


3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;


3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;


3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;


4) інші обставини, що мають істотне значення.


Стаття 185 СКУ. Участь батьків у додаткових витратах на дитину


1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).


2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.


Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.



У разі необхідності можу Вам допомогти підготувати позовну заяву про стягнення аліментів на утримання дитини.


Звертайтесь.





З повагою,

юрист Юношева Любов Юріївна.

+380952114823 (Viber, Telegram, WhatsApp)

uristka965@gmail.com



Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram