Супровід батька з інвалідністю ІІ групи

Добрий день.

Батько чоловіка отримав інвалідність 22 вересня 2022р. Чи може чоловік виїхати з кордон, та на яких умовах. Чи необхідно оформлювати опіку? Чи вплине на цю можливість отримання статусу вже під час військового стану?

Дякую

30.09.2022 09:02 458

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат
У сервісі: 3 роки
488 відгуків (487 +) (1 -)
Консультацій: 1464

Добрий день.

1. Факт отримання статусу особи з інвалідністю батьком  під час дії правового режиму воєнного стану ніяким чином не впливає на право чоловіка (його сина) перетинати кордон супроводжуючи свого батька.

2. Згідно до п. 2-1 з урахуванням змін до Правил перетину кордону, внесеними Постановою КМУ від 10 вересня 2022 р. № 1044 (див. за посиланням Про внесення змін до Правил пер... | від 10.09.2022 № 1044 (rada.gov.ua)

для супровіду батька за кордон, Ви маєте надати в пункті перетину кордону наступні оригінали документів (або нотаріально посвідчені копії):

- документи що підтверджують інвалідність батька: довідка МСЕК що встановлює інвалідність/пенсійне посвідчення (якщо вже оформили, якщо ні -достатньо довідки МСЕК)

-документи що підтверджують родинний звязок: свідоцтво про народження

-документи що свідчать про спільне проживання сина з батьком: це може бути штампи в паспорті про "прописку", або довідка про реєстрацію, або довідка про склад сімї, тобто дані про місце проживання сина мають збігатися з даними про місце проживання батька

Якщо місце реєстрації у батька з сином різні, то маєте надати:

-Акт  встановлення факту здійснення догляду за батьком  або довідку про отримання компенсації за здійнесння догляду за батьком 

Акт встановлення факту здійснення догляду за батьком складається місцевими держадміністраціями, або виконавчими комітетами  сільської, селищної, міської ради  в довільній формі. Для цього необхідно звернутися із заявою з проханням про встановлення факту здійснення догляду у відповідну місцеву державну адміністрацію або виконком місцевої ради (сільської/міської)  по місцю реєстрації або по місцю тимчасового проживання (по місцю обліку внутрішньо переміщеної особи) в довільній формі або особисто батьком, або сином.  Для заяви надати копії паспортів (та довідку з ЦНАПа про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи). За результатами звернення протягом 5 рабочих днів Вам мають надати складений Акт, який надсилається поштою або видається особисто на руки (можете в заяві вказати зручний для Вас спосіб вручення). Та з таким пакетом документів чоловіки можуть виїхати за кордон.

Згідно до вказаних змін в Правила перетину кордону, чоловіки які супроводжували осіб з інвалідністю,  зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували. При цьому, звертаю Вашу увагу, за порушення вказаного зобов'язання, відповідальності законодавством не передбачено. Крім того, немає електронного або іншого реєстру який би містив дані про підстави перетину кордону  кожного громадянина, за допомогою якого можна було б відслідковувати кожний конкретний випадок перетину кордону та факт повернення особами до України. Це юридично та фізично сьогодні неможливо.

У разі виникнення додаткових питань  або уточнень, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com

З повагою,

Адвокат Бекало Марина

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram