Ліквідація і продажа основних засобів

Кран козловий. Амортизація повністю давно пройшла. Ліквідаційну вартість не нараховували. Приватне підприємство хоче його продати, але демонтаж провести за рахунок покупця крана. Як правильно оформити і відобразити в бух. обліку?

29.03.2023 14:37 784

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 5 років
61 відгук (61 +) (0 -)
Консультацій: 222
Топ 3 спеціалізації:
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право
  • Корпоративне право

Вітаю!

З метою правильного оформлення та відображення в бухгалтерському обліку продажу крана козлового, який вже повністю замортизований та не нараховувалася його ліквідаційна вартість, можна діяти наступним чином:

  1. Підготувати договір купівлі-продажу крана козлового, в якому передбачити, що демонтаж крана проводиться за рахунок покупця.

  2. Визначити вартість крана, яку буде вказано в договорі. Ця вартість у Вашому випадку законодавчо нічим не обмежена, а економічними орієнтирами можуть бути вартість аналогічних кранів на ринку або вартість матеріалів, які можна отримати при його використанні як вторинної сировини.

  3. Зафіксувати в бухгалтерському обліку факт продажу крана козлового. Для цього потрібно скласти первинний документ на продаж крана, наприклад, накладну або акт приймання передачі, який передбачено в договорі (п.1). У цьому документі вказати назву, кількість, вартість та інші характеристики переданого крана.

  4. Відобразити в регістрах бухгалтерського обліку вищевказаний документ (п.3) Дт 361 Кт 712, а зараховану виручку Дт 311 Кт 361. Рахунок 712 закриється на 79 (та 64, якщо Ви платники ПДВ).

З повагою, аудитор Бутник Ігор.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram