Заперечення на акт КРУ щодо нарахування ЄСВ на середню зарплату мобілізованим

Просимо підготувати проект заперечень на акт КРУ (фінансової інспекції) про нарахований ЕСВ на середню заробітну плату мобілізованим працівникам (акт КРУ додається).

27.02.2018 12:04 2135

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 27.07.2015 


Не згодні з висновками перевіряючих про те, що після 17 березня 2015р. ЕСВ не потрібно нараховувати при виплаті мобілізованому працівнику у зв'язку з тим, що Кабінетом Міністрів постановою від 04 березня 2015 року N 105 затверджено  Порядок виплати компенсації підприємствам у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації.


При нарахуванні ЕСВ на середню заробітну плату мобілізованим працівникам підприємство керується пунктом 1 частини першої статті 7 Закону від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464), яким передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.


Згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.


Як бачимо, саме компенсація з бюджету звільнена від нарахування ЕСВ, а до одержання компенсації, середня заробітна плата, що нараховується і виплачується працівнику підлягає обкладанню в загальному порядку.


Таким чином, з метою оподаткування доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді суми середнього заробітку та компенсаційної виплати з бюджету у межах середнього заробітку, встановлені ст. 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.


У цілях звільнення від оподаткування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, підприємствами, Порядок № 105 застосовується починаючи з березня 2015 року. У разі нарахування роботодавцем суми середнього заробітку таким працівникам, сума такого доходу є базою нарахування та утримання єдиного внеску на загальних підставах.


І тільки після одержання компенсації з бюджету в межах компенсованих сум, підприємство здійснює перерахунок ЕСВ, сторнуючи нараховану суму ЕСВ.


Варто звернути увагу, що Державна фіскальна служба також у своєму листі від 24.04.2015 р. № 8720/6/99-99-17-03-03-15 вимагає робити аналогічним образом, тобто до одержання компенсації нараховувати ЕСВ на середній заробіток.


Крім того, є приклади судових спір (наприклад, справа № 817/4004/14) із приводу ненарахування ЕСВ на середню заробітну плату мобілізованому працівнику, що свідчить про те, що податкові органи дотримують при перевірках вимог викладених у даному листі.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram