Доброго дня! Відповідно до ч. 9 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу», Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Відповідно до ч. 6 ст. 37 вищезазначеного Закону, Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.
Відповідно, з моменту виключення особи з військового обліку, така особа втрачає статус військовозобов’язаного, адже більше не відноситься до жодної з категорій, визначених ч. 9 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу».
Відповідно до п. 1.1. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (Затверджено Наказом МОУ № 402), Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Так як Ви не є військовозобов’язаним, повторне проходження Вами ВЛК не є можливим і тим більше – необхідним у вказаній ситуації.
Таким чином, ТЦК та СП у цій ситуації має або оновити військово-облікові документи, або, як на практиці частіше буває, видати довідку, яка підтверджує, що Ви виключені з обліку за станом здоров’я. Сам факт того, що Ви були виключені (наголошую – саме виключені, а не зняті з обліку) за станом здоров’я за старими нормативно-правовими актами, не випливає на Ваш правовий статус.