; ;

Відрядження: оплата за роботу у вихідний день

Згідно наказу директора нашого підприємства працівника направлено у відрядження.

Наказом  підприємства, куди поїхав у відрядження працівник, перенесено у 2016 році для працівників адміністрації, яким встановлено п`ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочий день з п`ятниці 8 січня 2016 року на суботу 16 січня 2016 року.

Працівник нашого підприємства надав копію цього наказу.

Чи повинно наше підприємство здійснювати оплату за 16 січня 2016 року, як працівнику який знаходився у відрядженні і працював по графіку іншого підприємства, якщо так, то який документ має створити наше підприємство, на основі наданої копії наказу, щоб була здійснена оплата даного дня, який для нашого підприємства являється днем понад норми місяця, оскільки 16 січня 2016 року являється вихідним днем?

01.03.2018 11:08 352

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 1 рік
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 513

АКТУАЛЬНО НА 25.01.2016 

Відповідно до п. 5 Положення про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженого наказом вашого підприємства (далі–Положення), на працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений.

Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується згідно з чинним законодавством (п. 6 Положення).

Згідно з п. 10 Положення середній заробіток за час перебування працівника у відрядженні зберігається за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи.

На наш погляд питання надання документів, що підтверджують роботу відрядженого у вихідні дні (зміну) повинно бути урегульоване правилами внутрішнього трудового розпорядку по вашому підприємству. Можна запросити підприємство, куди поїхав у відрядження працівник, про підтвердження роботи відрядженого в день 16 січня 2016 року.

При отриманні підтвердження роботи відрядженого в день 16 січня (чи прийнятті до уваги копії наданого наказу) треба видати наказ (чи внести зміни до наказу про відрядження) про залучення відрядженого до роботи 16 січня (з табелюванням його у цей день) і відповідною оплатою за цей день.

Згідно зі ст. 72 КЗпП України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у відповідному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу.

Звертаємо увагу на необхідність внесення змін до п. 10 Положення, тому що згідно зі ст. 121 КЗпП України працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Якщо подобається, тисни кнопку