Доброго дня!
Так, ст. 407 КК України є триваючим злочином. Під час вчинення триваючого злочину склад закінченого злочину має місце від моменту вчинення злочинного діяння (дії або бездіяльності), але злочин безперервно триває на стадії закінченого злочину до настання подій (добровільне виконання винним своїх обов'язків, з'явлення із зізнанням (явка з повинною) тощо), які припиняють це діяння, «злочинний стан винного».
У разі вчинення триваючого злочину застосовується закон про кримінальну відповідальність, який був чинним на момент завершення такого злочину - до таких правових висновків прийшов ВС/ККС у справі № 220/1260/20 від 11.11.2021. Така правова позиція застосовується судами перших інстанцій (хоча правові позиції не є обов'язковими до врахування іншими судами, на практиці суди першої та апеляційної інстанції застосовують саме правові висновки Верховного Суду).
У вказаному рішенні суду, суд розтлумачив, що поняття «час скоєння триваючого злочину» має включатися весь проміжок часу, протягом якого особа безперервно вчиняла триваюче діяння на стадії закінченого злочину.
Таким чином, у Вашому випадку ст. 75 КК України не буде застосована. Тим більше, тривалий термін перебування у СЗЧ, буде врахований судом як негативна обставина.
На Ваші доводи з приводу того, що з військової частини з Вами ніхто не хоче спілкуватись і таке інше - прокурор Вам повідомить, що за статутом Ви мали повернутись самостійно у в/ч, а у командира є обов'язок за Статутом прийняти Вас обратно у військову частину.
Скоріш за все, Вас має розшукувати Військова служба правопорядку, у тому числі по всім відомим адресам. Якщо ні - то це питання часу.
Зверніть увагу, що обвинувальні вироки по вказаним злочинам на даний час є дуже суворими. Є певні непрості нюанси, як можна вийти з цієї ситуації, у разі зацікавленності - звертайтесь за нижчевказаним посиланням.
У разі виникнення додаткових запитань - прошу звертайтесь t.me/romparts
Буду вдячна за відгук! Гарного Вам дня!