Індексація зарплати: базовий місяць при зміні середньорічних годинних ставок

Згідно наказу директора компанії «Про встановлення розмірів середньорічних годинних ставок працівникам у 2016 році» у зв`язку зі зміною річної норми тривалості робочого часу на 2016 рік, з 01.01.2016 перераховані розміри середньорічних годинних ставок працівників у штатних розписах підрозділів з урахуванням річної норми тривалості робочого часу на 2016 рік.


Чи впливає дія даного наказу на індексацію заробітної плати працівників, якщо впливає, то яким чином здійснювати нарахування індексації за січень 2016 року, та чи міняється базовий місяць працівників у яких змінилась тарифна ставка?

01.03.2018 11:16 1000

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 15.01.2016 


При розгляді даного питання необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.


Згідно з пунктом 5 цього Порядку сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.


Якщо розмір підвищення доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.


У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.


Виходячи з вищезазначеного та за інформацією наданою Вами (Наказ про встановлення розмірів середньорічних годинних тарифних ставок працівникам підприємства), можна зробити висновки, що у деяких працівників середньорічна годинна тарифна ставка з 01.01.2016р. збільшилась, тому для таких працівників суму індексації за січень місяць необхідно визначити як різницю між сумою індексації і розміром підвищення доходу з урахування усіх доплат, які не мають разового характеру. Така сума індексації буде «фіксованою» до чергового підвищення тарифних ставок або до місяця перевищення порога індексації, в якому буде визначена нова «фіксована» сума індексації шляхом додавання до старої «фіксованої суми індексації» суми індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації буде здійснюватися з лютого 2016 року, а «базовим» місяцем буде січень 2016 року.


Стосовно працівників, в яких середньорічна годинна тарифна ставка не змінилася, то індекс споживчих цін для них буде розраховуватися виходячи з місяця, наступного за місяцем в якому було останнє підвищення тарифних ставок.


На нашу думку, для спрощення розрахунків з працівниками, необхідно в січні 2016 року підвищити тарифні ставки за усіма посадами на суму, яка перевищить суму індексації. В такому разі усім працівникам, в тому числі знову прийнятим, індекс споживчих цін буде розраховуватися однаково, а саме з лютого 2016 року.

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram