Реєстрація податкових накладних: своєчасність, уточнення, штрафи

29.12.2015 року подані уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларацій за липень, серпень, вересень, жовтень та листопад 2015 року, в яких донараховані податкові зобов’язання згідно статті 198.5 Податкового кодексу України, виписані та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкові накладні.


Згідно ст. 120¹ порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:


10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;


20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;


30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;


40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.


Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.


Згідно ст. 201 реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов`язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.


Виникає питання: чи необхідно нараховувати штрафні санкції згідно статті 120¹ ПКУ в разі уточнення податкових зобов’язань згідно статті 198.5? Якщо так, то в якому розмірі та яким чином здійснюється це нарахування?

01.03.2018 11:44 1771

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 02.02.2016 


Відповідно до п. 11 р. XX «Перехідні положення» ПКУ з 01.02.2015 р. всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригуванню, мають бути зареєстровані в ЄРПН. При цьому, їх реєстрація здійснюється протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції визначені у ст.1201.1 та ст. 1201.2 ПКУ.


Однак, згідно ст.. 1201.1. порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації,.


Тобто, дана норма застосовується лише у тому випадку, коли були порушені строки реєстрації тих податкових накладних, які підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних.


Тому, оскільки виписані і зареєстровані в ЄРПН згідно ст. 198.5 ПКУ податкові накладні не підлягають наданню покупцям-платникам ПДВ, то і штрафні санкції не нараховуються.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram