Пільги УБД

Хочу запитати стосовно оформлення пільг УБД. Будинок в садовому товаристві, сім`я прописана. Опалення і все інше електричне, постачальник електроенергії юридичне лице. В пенсійному фонді говорять що такої практики з СТ в них не було, і як це все оформити не знають, запропонували звернутись в ДТЕК і заключити з ними договір на пряму. Звернувшись в ДТЕК мені запропонували зробити новопреєднання, тобто поставити свій стовб і трансформатор, і пояснили що сума за новоприєднання буде не маленька. Може є якась практика оформлення в СТ?

29.11.2023 14:00 534

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
166 відгуків (165 +) (1 -)
Консультацій: 903

Вітаю!

Практика оформлення пільг для УБД однакова для всіх постачальників.

Хто постачає послугу, той повинен забезпечувати пільгу.

1.

Статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих захисників і захисниць передбачено пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати та інших комунальних послуг.

Право на знижку з оплати житлово-комунальних послуг мають учасники бойових дій у розмірі 75%, особи з інвалідністю внаслідок війни — 100%, члени сімей загиблих — 50 %.

Право на отримання відповідних пільг настає лише після отримання посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, або члена сім’ї загиблого. 

В разі, якщо така особа має бажання скористатися правом на отримання пільги для оплати житлово-комунальних послуг, треба звертатися до Пенсійного фонду України із двома заявами. 

Перша заява — про внесення відомостей до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Друга заява — про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (придбання твердого палива, скрапленого газу). 

В ЦІЙ ЗАЯВІ ВКАЖІТЬ ЮРИДИЧНУ ОСОБУ, КОТРА ЗГІДНО ДОГОВОРУ НАДАЄ ВАМ ПОСЛУГУ З ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ.

При поданні заяви про внесення відомостей до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, також слід надавати паспорт громадянина України, документи, які підтверджують право на таку пільгу, а також обліковий номер реєстраційної картки платника податків.

Обидві заяви до Пенсійного фонду подаються пільговиком особисто, або ж в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Якщо у вас немає можливості звернутися саме таким способом, документи, разом із заявою, можна надіслати поштою.

Також з такими заявами і документами можна звернутися до уповноважених осіб виконавчих органів сільських, селищних чи міських рад відповідної територіальної громади або до військової адміністрації, або ж до Центру надання адміністративних послуг. В такому разі формується електронна справа, яка у електронному вигляді пересилається до органу Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів з дня її надходження.

2.

Допомогу на оплату комунальних послуг в Україні призначають сім'ям, зважаючи на ліміти споживання. Все, що перевищує встановлені норми, споживачі оплачують у повному об’ємі. 

Норма споживання електроенергії становить 100 кВт-год на сім'ю з однієї особи.

ОФОРМЛЮЙТЕ ПІЛЬГУ.

В РАЗІ ВІДМОВИ, ВИМАГАЙТЕ ЦЕ В ПИСЬМОВОМУ ВИГЛЯДІ, ЩОБ БУЛА МОЖЛИВІСТЬ ОСКАРЖИТИ ЦЕ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram