Хочу відмовитись від своєї частини права власності на житловий будинок на користь сестри. Як це оформити? Скільки це коштує? Чи можна це зробити терміново?Річ в тому, що будинок буде продаватися у наступні 10-12 днів, а я раптом втратив фізичну можливість приймати участь в укладанні угоди.
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
У ч. З ст. 347 Цивільного Кодексу визначається процедура відмови від права власності, а саме:
Остаточне вирішення спорів щодо нерухомого майна та майна, право на яке підлягає реєстрації, від яких відмовився власник, належить суду.
Конкретно у Вашому випадку Ви можете у будь-який час продати , подарувати, обміняти чи будь-яким іншим чином розпорядитися власним майном, звернувшись до нотаріуса( державного або приватного) та вчинити відповідні нотаріальні дії з майном на користь сестри( дарування, купівлю-продаж та ін) нотаріально посвідчивши Ваше рішення, щодо передачі майна.
Послуги нотаріуса у кожному округу обчислюються по різному: у державній нотаріальній конторі вартість дещо менша ніж у приватній - це питання вирішуєте виключно Ви правочини з майном може вчиняти будь-який нотаріус в межах нотаріального округу. ( За терміновість вчинення нотаріальних дій , вартість може збільшитись, уточнюйте інформацію щодо вартості послуг у відповідного нотаріуса обраного Вами).
З повагою,
Костянтин Гончаренко - Юрист АДВОКАТСЬКЕ БЮРО "БАУЛІН І ПАРТНЕРИ"("B&P" law office )