Вітаю!
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Чинним законодавством України не передбачено отримання довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, а також не визначено орган, який видає таку довідку.
Довідка про склад сім'ї скасована наказом Мінсоцполітики від 17.07.2019 № 1106 «Про внесення Змін до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги».
Нижче я нводжу, що необхідно для оформлення довідки про єдину дитину в Україні:
Багато громадян України, щоб оформити даний документ, одразу звертаються до органів реєстрації актів цивільного стану України. Але органи РАЦС не видають і ніколи не видавали такий документ. Причина полягає в тому, що немає технічної можливості відслідковувати інформацію про кількість дітей в реєстрі реєстрації актів цивільного стану. Тому для вирішення даного питання, необхідно звернутися до будь-якого нотаріуса на території України і оформити нотаріальну заяву про єдину дитину.
Саме даний нотаріальний документ зазвичай називають довідкою про наявність єдиної дитини в родині.
Нотаріальна заява оформлюється в довільній формі. Нотаріус, як правило, оформлює заяву наступного змісту:
1. В «шапці» прописується фраза - «Компетентним органам за місцем вимоги».
2. Під «шапкою» вказуються дані внутрішнього паспорта України заявника. За бажанням заявника, нотаріус може вказати дані закордонного паспорта.
3. Далі, посередині, прописується великими літерами слово - «ЗАЯВА», після якого слідує основний текст, наприклад: Я, Іванова Наталія Сергіївна, перебуваючи при здоровому розумі, ясній пам'яті та діючи добровільно, розуміючи значення своїх дій, без будь-якого примусу як фізичного, так і морального, цією заявою повідомляю, що станом на поточну дату маю єдину дитину (доньку) - Іванову Іванку Геннадіївну 15 грудня 1989 року народження. Донька має документ, що посвідчує особу, а саме паспорт ...
Про відповідальність за надання недостовірної інформації я, Іванова Наталія Сергіївна нотаріусом попереджена відповідно до чинного законодавства України. Текст цієї заяви прочитаний, його зміст мені зрозумілий і відповідає моїй волі.
4. Після основного змісту вказується дата і ставиться підпис заявника, а також посвідчувальний напис нотаріуса з його підписом і печаткою.
Заявник, перед оформленням, може внести зміни в зміст нотаріальної заяви або в так звану довідку про єдину дитину в Україні, на свій розсуд.
ЯКЩО ТЦКСП НЕ ЗАХОЧЕ ПРИЙМАТИ ЦЮ ЗАЯВУ, НЕХАЙ ВАША МАМА ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО СУДУ ТА ВСТАНОВЛЮЄ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ ФАКТ, ЩО ВИ У НЕЇ ЄДИНА ДИТИНА.