Нарахування ПДВ на операції з постачання товарів/послуг в період оскарження ним рішення про анулювання реєстрації

Чи повинен платник податків нарахувати ПДВ на операції з постачання товарів/послуг в період оскарження ним рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу, у разі якщо рішення суду прийнято на його користь?

06.02.2018 13:35 855

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

Актуально на 6.02.2018



У період з дати анулювання реєстрації платника ПДВ до дати набрання чинності судового рішення, яким відмінено анулювання реєстрації платника ПДВ, позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних і отримання бюджетного відшкодування.
Повна:
     Згідно з п. 5.5 розд. V Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 із змінами і доповненнями (далі – Положення № 1130), анулювання реєстрації за ініціативою відповідного податкового органу може бути здійснене на підставах, визначених у пп. «б» - «з» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) (пп. «б» - «з» п. 5.1 розд. V Положення № 1130).
     Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу оформляється за формою № 6-РПДВ. Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження податкового органу, та підписується керівником податкового органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов’язково вказуються підстави (одна або декілька) для такого анулювання з посиланням на відповідні норми ПКУ (п. 5.6 розд. V Положення № 1130).
     Згідно з п. 5.11 розд. V Положення № 1130 анулювання реєстрації здійснюється на дату:
     подання заяви платником ПДВ або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації;
     зазначену в судовому рішенні;
     припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник ПДВ;
     що передує дню втрати особою статусу платника ПДВ.
     При цьому датою анулювання реєстрації платника ПДВ визначається дата, що настала раніше.
     Пунктом 5.10 розд. V Положення № 1130 передбачено, що рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за самостійним рішенням контролюючого органу може бути оскаржене в адміністративному порядку відповідно до вимог ст. 56 ПКУ або до суду.
     Відповідно до п. 201.8 ст.201 ПКУ право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ.
     З моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних (п. 184.5 ст. 184 ПКУ).
     Отже, у період з дати анулювання реєстрації платника ПДВ до дати набрання чинності судового рішення, яким відмінено анулювання реєстрації платника ПДВ, позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних і отримання бюджетного відшкодування.


Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.03)

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram