Вітаю!
ПЕРЕЛІК
видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/146-93-%D0%BF#...
8. З військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.
ххххххх
Уряд постановою №1263 від 11.11.2022 року вніс зміни, відповідно до яких вищезазначені категорії осіб будуть відтепер сплачувати аліменти і з інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.
Тобто у 2024 році з військовослужбовців утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, інших виплат, установлених законодавством, зокрема: додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.
ххххххх
Аліменти – це фінансова підтримка дітей, яку платять батьки, що не живуть разом. Військовослужбовці, як і всі інші громадяни України, зобов'язані сплачувати аліменти на своїх дітей.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить:
Максимальний розмір аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів:
Варто зазначити, що військовослужбовці мають ряд особливостей у питаннях оплати праці та отримання доходів. Відповідно до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 122 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 146 “Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб”» регламентовано, що з військовослужбовців ЗСУ проводиться утримання аліментів з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру.
Пунктом 2 розділу І Наказу Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам” (зі змінами) далі - (Порядок) встановлюють види грошового забезпечення, які включають:
*щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років);
*щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія);
*одноразові додаткові види грошового забезпечення (винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту), а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану; допомоги).
Зауважую, що одноразові додаткові види грошового забезпечення, які отримують військовослужбовці належать до грошового забезпечення, що не мають постійного характеру та не враховуються доя стягнення аліментів.
ОТЖЕ:
1. ЩОМІСЯЧНУ ДОДАТКОВУ ВИНАГОРОДУ НЕМОЖЛИВО ВИВЕСТИ З СУМИ, З ЯКОЇ РОЗРАХОВУЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ.
2. ЗМЕНШИТИ АЛІМЕНТИ МОЖЛИВО:
Розмір аліментів визначається з огляду на фактор кількості дітей й становить:
Дякую за відповідь! Все описано чітко і головне, що є точний та зрозумілий висновок