Кредит

Добрий вечір. Мені потрібна ваша порада...я маю кредити я хочу дізнатись чи можу я об`єднати їх усіх разом щоб я могла всі платити одним платижом раз на місяць

20.01.2020 20:44 1543

Консультація виконавця

Алена Музыка
Адвокат
У сервісі: 4 роки
16 відгуків (15 +) (1 -)
Консультацій: 59

Доброго дня!


Стосовно конкретно Вашого питання, повідомляю Вам, що скоріш за все це є неможливим, оскільки я так розумію Ви брали кредити у різних установах та у різний час, а отже умови їх погашення також відрізняються.


Найчастішою ситуацією, коли людина бере багато кредитів, є кредитування у мікрофінансових установах (МФО), якщо у  Вас такий випадок вважаю за необхідне Вас попередити про деякі нюанси. При кредитуванні у МФО найбільшими проблемами є неймовірні відсотки (понад 650% річних) та агресивна підприємницька практика з боку МФО (погрози, дзвінки рідним, смс про виїзну групу і тд).


Що стосується відсотків.


Відповідно до 


ст. 21 Закону України «Про споживче кредитування»


 споживач, який порушив своє зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, має відшкодувати позикодавцю завдані цим збитки відповідно до закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.



У договорах про споживчий кредит пеня за невиконання зобов`язання щодо повернення кредиту та процентів за ним не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, та не може бути більшою за 15 відсотків суми простроченого платежу.


Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахована за порушення зобов`язань споживачем на підставі договору про споживчий кредит, не може перевищувати половини суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.


Таким чином, загальний розмір пені, що підлягає сплаті за договором, не може перевищувати розмір, встановлений законодавством України, отже не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, та не може бути більшим за 15 відсотків суми простроченого платежу. Договором про надання позики передбачена відповідальність відповідача за несвоєчасне виконання зобов`язань у вигляді пені; штраф не передбачений.


 Положення про 50% передбачено також ЗУ Про захист прав споживачів»


Відповідно до п.5 ч.3 ст.18 Закону  несправедливими є умови договору кредитування про:


"встановлення вимоги щодо сплати споживачем непропорційно великої суми компенсації (понад п'ятдесят відсотків вартості продукції) у разі невиконання ним зобов'язань за договором;"


Таким чином, загальна сума неустойки  (пеня + штрафы) не може перевищувати 50% початкового тіла кредиту.


Це означає, що якщо Ви отримали 5000 грн. кредиту ніхто не має права від вас вимагати більше 7500 грн. та застосовувати 650% річних.


Що стосується агресивної підприємницької діяльності МФО.


У разі погроз з боку працівників МФО на Вашу адресу та адресу Ваших родичів Ви маєте звертатись до органів поліції, посилаючись на  ст.182 «Порушення недоторканності приватного життя»; ст.189 «Вимагання»; ст.353 «Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи»; ст.355 «Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань»; ст.356 «Самоправство».


Що стосується інших структур, які розглядають скарги на дії МФО.


Це, по-перше регулятор Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг. У разі порушення Ваших прав , зокрема, вимагання сплатити більше ніж 50% тіла кредиту, Ви маєте в першу чергу звернутись до Нацкомфінпослуг.  Завжди зберігайте квитанції про оплату кредиту та під час звернення до Нацкомфінпослуг прикладайте їх копії.


Інші державні органи, як розглядають скарги по кредитам з МФО.


Органів Міністерства внутрішніх справ із заявами про скоєння кримінального правопорушення за статтями 182, 189, 353, 355, 356 та ін. КК України; прокуратура; Державна інспекції України з питань захисту прав споживачів, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (щодо питань захисту персональних даних);суд,  громадські правозахисні організації.


Окрім цього, є і інші нюанси, які можуть виникати в таких правовідносинах.


Якщо Вам потрібно буде підготувати пакет документів із заявами до Нацкомфінпослуг, самого МФО про заборону використовувати Ваші персональні дані, поліції про погрози або заяву до суду про визнання деяких пунктів договору недійсним, звертайтесь до мене на електронну пошту


uristnikolaenko@gmail.com



 Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете їх поставити у коментарі під цією консультацією.


Якщо консультація Вам допомогла, буду вдячна за відгук.


З повагою,Адвокат Музика А.І.


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram