ВЛК при постановці на військовий облік в іншому ТЦК

Доброго вечора. Якщо людина стоїть на обліку в Харківському військкоматі, а в Києві оформила статус ВПО (але протягом 7 днів не стала на облік за новим місцем), а тепер хоче оформити відстрочку, то:

Чи потрібно проходити ВЛК при зміні міста та постановці на облік з Харківського до Київського військкомату?
Який штраф передбачено за несвоєчасну постановку на облік у новому місті?
Важливе уточнення: людина має інвалідність 3-ї групи.
15.02.2025 10:06 107

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 4 роки
172 відгука (171 +) (1 -)
Консультацій: 940

Вітаю!

1.

14 люто6о внесено зміни до

  • Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

та до

  • Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Передбачено включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про наявність у особи інвалідності шляхом інформаційного обміну за запитом особи через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, з подальшим відображенням таких відомостей у військово-обліковому документі в електронній формі.

Встановлено заборону направлення осіб з інвалідністю на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду. Передбачено, не направлення, у разі внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про наявність у особи інвалідності, таких осіб на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду. 

ЦІ ЗМІНИ ЩЕ НЕ ОПРИЛЮДНЕНІ ТА НЕ ВСТУПИЛИ В ДІЮ - ТРЕБА КІЛЬКА ДНІВ ПОЧЕКАТИ.

ЗАРАЗ ПОКИ ДІЮТЬ ПРАВИЛА, ЩО ІНВАЛІДІВ, КОТРІ НЕ ВИКЛЮЧЕНО З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, НАПРАВЛЯЮТЬ НА ВЛК ПРИ ЗМІНІ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ТА ВЗЯТТЯ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК У НОВОМУ ТЦКСП. 

2.

ВИ ПОРУШИЛИ ПРАВИЛА ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, БО НЕ СТАЛИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ЗА МІСЦЕМ РЕЄСТРАЦІЇ ВПО - ЗА ЦЕ АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Військовий облік в Україні та за кордоном для українців регулює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, прийнятий постановою КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%BF#Text

Особи, які змінили місце проживання і отримали статус ВПО також змінюють Територіальні центри комплектування і стають на військовий облік за місцем фактичного проживання.

За п. 21 Порядку, взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік ВПО та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

За правилами маєте стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це потрібно протягом 7 днів після приїзду.

Для взяття на військовий облік, ВПО мають надати такі документи:

  • Заява;
  • Паспорт громадянина України;
  • Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
  • Для осіб звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини;
  • Для звільнених за станом здоров’я або сімейними обставинами ― свідоцтво про хворобу та інші документи, які підтверджують законність дострокового звільнення;
  • Рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або у воєнний час (у разі наявності).

При порушенні правил військового обліку переселенців закон передбачає кримінальну та адміністративну відповідальність. У статті 11 Додатку 2 Порядку передбачається:

  • Призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.
  • Громадяни, які ухиляються від військового обліку, навчальних (перевірочних) або спеціальних зборів, від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, несуть кримінальну відповідальність.

Штраф за неявку в ТЦК та інші порушення можуть бути виписані на підставі двох статей: 210 - "За порушення правил військового обліку" та 210-1 - "За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Законом визначено наступні розміри адмінштрафів для громадян, посадових та юридичних осіб:

  • порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот нмдг (3400-5100 грн). Повторне порушення - штраф від трьохсот до п'ятисот нмдг (3400-8500 грн). В особливий період - штраф від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот нмдг (17000-25500 грн).
  • порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот нмдг (5100-8500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот (17000-25500 грн). Повторне - штраф на громадян від п'ятисот до семисот нмдг (8500-11900 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч нмдг (25500-34000 грн). В особливий період - штраф на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот нмдг (17000-25500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот нмдг (34000-59500).

ОСЬ РІШЕННЯ СУДУ ПО ОСКАРЖЕННЯ ШТРАФУ ТЦКСП ІНВАЛІДОМ - СУД СКАРГУ НЕ ЗАДОВІЛЬНИВ:

https://protocol.ua/ua/ttsk_oshtrafuvav_cholovika_z_invalidnistyu_na_17_tisyach_grn_bo_toy_ne_povidomiv_protyagom_7_dniv_pro_svoyu_invalidnist/?utm_source=newsletter&utm_medium=email

Але така велика сума штрафа можлива, якщо інвалідність встановлена  після 19.05.2024, тобто після набуття чинності Законом №3696-ІХ, яким ст. 210 КУпАП було доповнено частиною 3.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram