Звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів (робіт, послуг) неприбутковим організаціям, бюджетним установам, ФО, які не є платниками ПДВ або користуються пільгами згідно із іншими нормативно-правовими та законодавчими актами?

06.02.2018 14:18 919

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

Актуально на 6.02.2018


Нормами Податкового кодексу України встановлено перелік операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування та звільнені від оподаткування ПДВ, а не окремих категорій споживачів, тому і оподаткування таких операцій здійснюється незалежно від категорії споживачів.
Повна:
     Відповідно до ст.9 р.І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів.
     Згідно з пп.14.1.178 п.14.1 ст.14 р.І ПКУ податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу.
     Отже, виходячи з економічної природи – ПДВ - це непрямий загальнодержавний податок на споживання товарів/послуг на митній території України, та відповідно до ПКУ платником податку виступає кожний суб’єкт (юридична чи фізична особа), який є споживачем цих товарів/послуг. Тобто оподаткуванню підлягають операції з поставки товарів/послуг незалежно від того, хто їх споживає (держава за рахунок бюджету, підприємство за рахунок прибутку, населення за рахунок власних коштів), яким способом вони виготовлені або придбані, фінансово-господарських результатів діяльності і має бути рівно напруженим для всіх платників податку, а підприємства (організації) - продавці уповноважені здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, сплаченого кожним наступним споживачем.
     Нормами ПКУ встановлено перелік операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування та звільнені від оподаткування ПДВ, а не окремих категорій споживачів, тому і оподаткування таких операцій здійснюється не в залежності від категорії споживачів, а в залежності від наявності чи відсутності встановленої ПКУ пільги з оподаткування операцій з постачання тих чи інших товарів/послуг.
     При цьому поняття «постачання послуг» та «постачання товарів» визначені відповідно у пп. 14.1.185 та пп.14.1.191 п.14.1 ст.14 р. І ПКУ.


Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram