комісійна торгівля, ФОП, податковий агент

Доброго дня! Питання наступне: є маркетплейс в інтернеті, де фізособи продають свої б/у речі (одяг, сумки, тощо). Речі брендові, дорогі. Для безпеки угод покупець перераховує кошти ФОП (організатор процесу) і тільки коли покупець отримує товар і підтверджує виконання умов, ФОП перераховує кошти продавцю. Питання, чи є ця історія комісійною торгівлею для ФОП, чи це інші договірні умови? Чи є ФОП податковим агентом для фіз осіб, і відповідно чи зобовязаний ФОП утримати і перерахувати в бюджет 18+1,5% , чи 5% (продаж рухомого майна?) ? Дякую.

09.12.2018 15:03 2345

Консультація виконавця

Добрий день. Описана Вами робота підпадає під визначення договору комісії.
Рекомендуємо розмістити договір комісії (публічної оферти) на вашому сайті де всі хто користується послугами могли ознайомиться і підписати.


За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або декілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.


Суть взаємовідносин між сторонами договору комісії зводиться до того, що комісіонер продає «чужий» товар (який належить комітенту), за що отримує певну комісійну винагороду.


 


За загальними правилами п. 292.1 ПКУ, доходом ФОПа-єдинника є виручка в готівковій та/або безготівковій, матеріальній або нематеріальній формі.


Простіше кажучи, доходом комісіонера (підприємця-єдинника) є не вся виручка, яка надходить ФОПу від продажу товару, а лише сума комісійної винагороди, яка належить йому по праву згідно з договором комісії.


Прийняті на комісію товари підпадають під визначення рухомого майна (частина друга ст. 181 Цивільного кодексу). Якщо об’єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (або підприємця), то посередник виконує функції податкового агента щодо подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку. А платник податку під час укладання договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна (п. 173.3 ст. 173 Податкового кодексу).


Дохід від продажу майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначають виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче його оціночної вартості.


Таким чином, комісіонер є податковим агентом комітента від продажу рухомого майна. Аналогічний висновок міститься в категоріях 103.2, 103.22 ЗІР. 


Таким чином ви повинні попередити продавців товарів, що вони не отримають всю суму за проданий товар, так як з них будуть утримані податки (ПДФО 18% і Військовий збір 1,5%). 


Якщо подобається, тисни кнопку
  • Лариса
    Лариса
    2 роки

    Дякую за інформацію. Прошу уточнити, дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу, тобто 5 % розміру отриманого доходу? чи 18+1,5 % ?

    Побачити вiдповiдь на вiдгук
    • Так, розумію ваше запитання, але податківці в своїх разясненіях таке имушество прирівнюють до товарів. Суть комісійної торгівлі від цього не змінюється, а ось оподаткування так. Сперечатися з ними будете довго, тому рекомендую відразу прийняти їх позицію. Тим більше вона має свій фіскальний сенс. "..Що стосується оподаткування доходу, отриманий фізічною особою від продажу, например мобільного телефону, побутової техніки, планшета в т. Ч. Через ятір Інтернет, Які належали такій особі, у разі если фізична особа продає такий товар юрідічній особі або самозайнятій особі, або Здійснює продажів через комісіонера, Які в розумінні кодексу є податковими агентами, то Такі податкові агенти зобов'язані утрімуваті податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% и військовий збір - 1,5%. " http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/307945.html

Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram