МСФО. Выплаты работникам

Предприятие своим работникам производит выплату так называемой 13-й зарплаты. Сумма выплаты в бюджете предприятия планируется зараннее. База для расчета формируется за отчетный год - это фонд оплаты труда каждого работника за год. Выплата производится в 1кв. года, следующего за отчетным. При переходе на МСФО необходимо ли создавать резерв для 13-й зарплаты? Подходит ли этот вид выплаты под краткосрочные вознаграждения работникам? Какие методики расчета можете предложить для создания резерва? 

13.12.2018 14:44 2459

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 5 років
61 відгук (61 +) (0 -)
Консультацій: 222
Топ 3 спеціалізації:
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право
  • Корпоративне право

П(С)БО 26 та МСБО 19 "Виплати працівникам" у даному випадку демонструють нам однаковий підхід до таких виплат: вони визнаються короткостроковими виплатами працівникам, що означає не звільнення від створення резерву (нарахування зобов'язань), а лише звільнення від дисконтування.


Оскільки такі виплати визнаються як зобов'язання, то потрібно іх нараховувати щомісячно в розмірі 1/12 від очікуваної річної суми, включаючи єдиний соціальний внесок. Якщо умовами виплати передбачено, що таку виплату отримують лише працівники, які пропрацювали повний календарний рік та не звільнились, або інші умови, які впливають на суму зобов'язання, то потрібно очікувану річну суму розраховувати із врахуванням цих обставин.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram