Як завірити довіренність на оформлення спадщини, якщо людина знаходиться у вязниці за кордоном?

Суть проблеми. Є будинок бабусі. Вона померла в 2016 році, заповіт ніякий не залишила. Після неї залишилось два сина,один з них мій батько,він подав запит на оформлення спадщини(половини будинку),коли ще не пройшло 6 місяців.Нотаріус зареєстрував цей запит,але батько не оформив документи на спадщину. Другий син бабусі сидить у вязниці Чехії за рекет або щось таке. Йому по праву належить половина будинку бабусі,в якому він прописаний і я так само маю в ньому прописку. Мій батько, тобто перший син бабусі помер вкінці 2018 року. Мама оформила після нього спадок,який за ним числився і половина будинку перейшла у її власність. Ми хочемо продати будинок,але половина будинку висить у повітрі,так як належить по праву другому сину,який сидить у вязниці Чехії. В усній формі другий син бабусі, тобто мій дядько,який сидить у вязниці, повідомив, що не претендує на другу половину будинку і залишає його нам. Ми проконсультувалися з нотаріусом і він повідомив,що другий син має спочатку вступити у спадок,а потім від нього відмовитися.Для цього хтось має завірити довіренність на оформлення спадщини у вязниці, де він перебуває і так само завірити відмову від спадщини. Як це зробити за кордоном? Треба шукати закордонного нотаріуса? Але ж його не пустять на зустріч з дядьком.Я буду їхати до дядька у вязницю в Чехію через місяць на зустріч. Тоді і треба все вирішити.Але яким чином, не зрозуміло.Хто завірить довіренність у вязниці?

25.02.2020 01:05 1675

Консультація виконавця

Дмитро Дончак
Юрист
У сервісі: 4 роки
722 відгука (721 +) (1 -)
Консультацій: 1838
Топ 3 спеціалізації:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Доброї ночі.


Шукати закордонного нотаріуса не потрібно. Кожен громадянин України, засуджений за кордоном, має право на зустріч з консулом, або працівником консульської установи України в відповідній держави. В свою чергу, згідно з Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в консульських установах України,саме на консулів покладається право здійснювати нотаріальні дії.


Що потрібно зробити:


1. подати заяву до начальника виправної установи на зустріч з консулом


2. зв'язатися з консульською установою для вирішення організаційних питань і сплати консульського збору


3. після отримання всіх дозволів, консул приїде у в'язницю і завірить довіреність, яку або заберете особисто, або дядько перешле по пошті.


В разі виникнення питань, звертайтеся до мене на пошту ddmitr@ukr.net З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram