Неотримане речове майно ЗСУ після закінчення контракту

30 березня 2016 року я підписав контракт на 3 роки. У 2019 році продовжив його ще на 1 рік. (Контракти не переривалися). 29 березня 2020 року він у мене закінчується.У частині мені сказали, що мені не можуть виплатити компенсацію за недоотримання речове забезпечення у зв`язку з тим, що наприкінці 2019 року було прийнято якісь зміни до документів, які це регламентують, де вказано, що тепер виплачується тільки компенсація, якщо є не менше 5 календарних років вислуги. Гаряча лінія МОУ дала відповідь, що хоч написано 5 календарних років, це слід трактувати як 5 років на контракті і строкова служба сюди не входить. Також пояснили, що довідка про неотримане речове майно мені не видається, оскільки я не маю права на компенсацію.

До цього проходив строкову військову службу у період 21.11.2001 - 23.11.2002.

Рапорт про видачу мені довідки-розрахунку написав.

Чи дійсно мені не виплачується дана компенсація? Які мої подальші дії?

Дякую

12.03.2020 06:38 3550

Консультація виконавця

Євген Багацький
Адвокат
У сервісі: 4 роки
1 відгук (1 +) (0 -)
Консультацій: 6

До Наказу МОУ від 29.04.2016 № 232 внесено зміни, які, крім іншого, стосуються компенсації за неотримане речове майно при звільненні офіцерів та контрактників із військової служби.


У новому 306-му Наказі МОУ від 10.06.2019 (зміни та доповнення до Наказу МОУ від 29.04.2016 № 232), який вступив у дію 27.08.2019 року, зокрема зазначається, що особам офіцерського, сержантського, старшинського та рядового складу, які проходили військову службу за контрактом, під час звільнення в запас або у відставку з правом носіння військової форми одягу компенсація за речове майно, що не було отримане під час проходження служби, виплачується в повному обсязі.


Це означає, що якщо на час звільнення військовослужбовця термін експлуатації (носіння) деяких предметів речового майна ще не вийшов, компенсація нараховується за повний комплект.


Водночас під час звільнення в запас без права носіння військової форми одягу компенсація за речове майно виплачується пропорційно часу, який минув із настанням права на отримання цього майна до дня виключення військовослужбовця зі списків частини.


Простіше кажучи, військовослужбовцю належало отримати черевики з високими берцями, термін носіння яких три роки. А на час його звільнення з моменту настання права на отримання цього майна минув лише рік. За цей рік компенсація і нараховується, за інші два — ні. І так з будь-яким предметом речового майна, за який виплачується компенсація.


У Наказі також прописано, що під час звільнення в запас або у відставку військовослужбовців, які були прийняті на військову службу за контрактом із запасу, нараховується заборгованість за наявності календарної вислуги більше ніж 5 років, пропорційно часу, який минув із настанням права на отримання речового майна, що не було отримане під час проходження служби.


Зараз є чимало військовослужбовців, які звільнилися із виплатою компенсації, і через деякий час знову підписали із військом контракт. У цьому випадку, якщо військовослужбовець підписав контракт до п’яти років, речовим майном він забезпечується, але компенсації при звільненні не отримує. Чому саме 5 років? Є багато номенклатур із терміном експлуатації саме 5 років. А військовослужбовець, приміром, підписав контракт тільки на рік. І при звільненні йому знову доведеться виплачувати компенсацію за все речове майно, термін носіння якого більше року.


Якщо він продовжує служити понад 5 років, тоді при звільненні компенсація вже виплачується. Це стосується також усіх офіцерів та контрактників, які підписали свій перший контракт до п’яти років.


При цьому вищезгадані зміни не стосуються осіб офіцерського складу, призваних на 18 місяців, так звані короткострокові контракти. Їм компенсація виплачується пропорційно часу, який минув із настанням права на отримання цього майна до дня виключення зі списків військової частини (про таку компенсацію говорилося вище).


Всі ці зміни стосуються лише тих, хто звільнився після 27 серпня 2019 року, коли вступив у дію новий 306-й наказ. Ті, хто звільнявся до 27 серпня, компенсацію отримують по-старому.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram