Підприємство змінює суттєві умови праці: звільнення після виходу з лікарняного

Суть питання - наше підприємство  змінює суттєві умови праці з 1.04.20, якщо я піду на лікарняне 1.04, чи зможу звільнитись по відмові на нові умови праці, коли вийду з лікарняного. ще нічого не підписував.

31.03.2020 21:29 1968

Консультація виконавця

Так, Ви зможете звільнитися на підставі відмови продовжувати роботу в нових умовах праці, після виходу із лікарняного, на підставі наступного.


Під зміною істотних умов праці розуміють зміну систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, установлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо.


Відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) про майбутню зміну істотних умов праці роботодавець зобов’язаний повідомити працівника письмово не пізніше ніж за 2 місяці.


Згідно усталеної практики працівнику повідомлення про зміну істотних умов праці доцільно вручати під підпис.


Якщо працівник не погоджується продовжувати роботу в нових умовах праці, трудовий договір із таким працівником припиняється на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП, після закінчення двох місяців із моменту попередження.


Фактично перед початком роботи в нових умовах праці роботодавцю необхідно зібрати з усіх працівників заяви про згоду або про відмову від продовження роботи в умовах, що змінилися. Як зазначалося Вами, Ви ще не підписували нічого. Тобто, припускається не подавали ні заяви про згоду, ні заяви про відмову від продовження роботи в умовах, що змінилися.


Перебування працівника на лікарняному, вважається поважною причиною відсутності на робочому місці.


Таким чином, після виходу із лікарняного, Вам необхідно буде подати заяву про відмову від продовження роботи після зміни істотних умов праці. У такому випадку Вас повинні звільнити на підставі п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Звільнити Вас повинні, виключно  якщо закінчився двохмісячний термін, після повідомлення Вас про зміну істотних умов праці. Оскільки, двомісячний термін попередження встановлено законодавством для того, щоб працівник, якщо він не згоден працювати в нових умовах, мав змогу знайти собі іншу роботу.


Майте на увазі: працівник, який звільняється на підставі п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП, має право на виплату вихідної допомогу в розмірі його середньомісячного заробітку на підставі статті 44 КЗпП.


У трудовій книжці працівника робиться запис «Звільнений у зв’язку з відмовою від продовження роботи в істотних умовах праці, що змінилися, п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП України».

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram