Чоловік пропонує при розлученні скласти цей договір, щоб дитина була так би мовити закріплена за ним, але фактично проживала зі мною, за умови, що я нікуди за межі області дитину не заберу. Тобто я можу змінити місце проживання, але звичайно, що тільки сама. Дитина не повнолітня, 4 роки. Я думала на рахунок того варіанту, щоб суд вирішував з ким бути дитині. Але тут такий момент: у мене колись була спроба суїциду - офіційно це ніде не зареєстровано, але є шрами на руках. Я готова у суді все розповісти і пройти належні бесіди зі спеціалістами. Питання: чи є у мене шанс, що суд присвоїть дитину мені? Чи в такій ситуації дитина залишається з батьком?
В такому випадку, що доцільніше мені зробити: погодитися на договір, чи все-таки спробувати через суд?
Дякую!
Вам можна порадити, все-таки укласти договір утримання дитини. Але… щодо умов договору.
В угоді треба прописати всі пункти, як то: зобов’язання батька утримувати дитину, тобто аліменти, також передбачити додаткові витрати, зверх аліментів, якщо вони виникнуть, при захворюванні дитини, витрати для гармонійного розвитку, заняття спортом, музикою (плати за відвідування спортивних секцій, гуртків, змагань, тощо).
Запропонуйте (погодьте) порядок зустрічей батька з дитиною, коли, і де вони будуть зустрічатись, вдома у батька, у Вас, чи десь на стороні (кінотеатр, клуб, інші розважальні заклади). Зазвичай у таких пунктах прописують дні та тривалість зустрічей. Хто до кого їде, батько за дитиною, чи мати привозить дитину. Можна вимагати присутність матері при зустрічах.
Пробуйте записати такі пункти у договорі, як надання допомоги Вам для утримання житла (плата за квартиру, допомога у ремонті житла). Пропишіть порядок розірвання договору, або внесення до нього змін. .
Шановна! Договір про утримання дитини можна у будь який час, за погодженням з іншою стороною, змінити, продовжити, або розірвати. І для цього треба лише добра воля двох сторін.
Звичайно можна і до суду звернутись, що Вам мабуть і прийдеться робити, якщо не узгодите утримання дитини батьком (аліменти). Нагадую, що сплата аліментів можлива з моменту звернення до суду.
І все таки краще договірні відносини. Суд розглядає і вирішує спірні питання.
Якщо треба допомога з проектом договору (угоди), звертайтесь на пряму консультацію.
З повагою Микола Лях