Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання платником ПДВ послуг з написання картин

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб - резидентів?

07.02.2018 11:02 1499

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 5 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

Актуально на 7.02.2018



Операції з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб – резидентів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за основною ставкою.
Повна:
     Згідно із п. 210.2 ст. 210 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) культурні цінності - вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріату - товари, що належать до товарних позицій за кодами 9701 - 9706 згідно з УКТ ЗЕД.
     До культурних цінностей (код 9701 згідно з УКТ ЗЕД), зокрема, віднесені картини, малюнки та пастелі, повністю виконані вручну, за винятком малюнків товарної позиції 4906 та інших готових виробів, розмальованих або декорованих вручну; колажі та аналогічні декоративні зображення: картини, малюнки та пастелі; інші.
     Відповідно до п. 210.1 ст. 210 р. V ПКУ у випадках, визначених цією статтею, операції з постачання виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату підлягають оподаткуванню згідно з нормами цієї статті та не підлягають оподаткуванню в загальному порядку, встановленому цим розділом.
     Тобто, оскільки порядок оподаткування операцій з постачання послуг з написання картин на замовлення інших осіб не визначений у ст. 210 р. V ПКУ, то вони підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.
     Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.
     Місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах та послуги, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів відповідно до пп. 186.2.3 п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ є місце фактичного надання таких послуг.
     Таким чином, операції з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб – резидентів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за основною ставкою.



Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram