Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання платником ПДВ послуг з написання картин

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб - резидентів?

07.02.2018 11:02 1387

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 4 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

Актуально на 7.02.2018Операції з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб – резидентів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за основною ставкою.
Повна:
     Згідно із п. 210.2 ст. 210 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) культурні цінності - вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріату - товари, що належать до товарних позицій за кодами 9701 - 9706 згідно з УКТ ЗЕД.
     До культурних цінностей (код 9701 згідно з УКТ ЗЕД), зокрема, віднесені картини, малюнки та пастелі, повністю виконані вручну, за винятком малюнків товарної позиції 4906 та інших готових виробів, розмальованих або декорованих вручну; колажі та аналогічні декоративні зображення: картини, малюнки та пастелі; інші.
     Відповідно до п. 210.1 ст. 210 р. V ПКУ у випадках, визначених цією статтею, операції з постачання виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату підлягають оподаткуванню згідно з нормами цієї статті та не підлягають оподаткуванню в загальному порядку, встановленому цим розділом.
     Тобто, оскільки порядок оподаткування операцій з постачання послуг з написання картин на замовлення інших осіб не визначений у ст. 210 р. V ПКУ, то вони підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.
     Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.
     Місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах та послуги, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів відповідно до пп. 186.2.3 п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ є місце фактичного надання таких послуг.
     Таким чином, операції з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб – резидентів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за основною ставкою.Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram