Зарахування суми податку на прибуток,які сплачені СГ на території ВЕЗ «Крим»

Чи зараховуються суми податку на прибуток, сплачені СГ на території ВЕЗ «Крим», під час сплати ними податку на іншій території України?

07.02.2018 11:16 1732

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 07.02.2018 


Відповідно до п. 2.1 ст. 2 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон № 1636) вільна економічна зона «Крим» (далі – ВЕЗ «Крим») запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Законом № 1636).
     На території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб (п. 3.1 ст. 3 Закону № 1636).
     Згідно з п. 5.3 ст. 5 Закону № 1636 юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента. Юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.
     З урахуванням вимог п. 12.3 ст. 12 Закону № 1636 під час тимчасової окупації загальнодержавні податки і збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об’єктів оподаткування (в тому числі об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території. Будь-які податки, збори (обов’язкові платежі), стягнуті на території ВЕЗ «Крим», не змінюють розмір податкових зобов’язань з податків, зборів (обов’язкових платежів), нарахованих (що підлягають стягненню) на іншій території України.
     Слід зазначити, що на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» ПКУ застосовується з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1636 (підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).


Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 102.02)

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram