Доброго дня, нещодавно я влаштувався у компанію "Еколайн" на вакансію прлвідника, обіцяли нормальну заробітню плату, та адекватний відпочинок.
По факту, там повний безлад, жахливе відношення до персоналу, та набагато менша зп...
Зараз мене намагаються у примусовому порядку, відправити у рейс, кожного разу коли я повертаюсь, рейс у середньому займає 3 дні, десь 50-60 годин, обіцяли 2 дні відпочинку, та нормальні умови праці, по факту за такий рейс платять десь 400грн (це за 60 годин мого часу) і заставляють виходити у наступний вже через 9 годин. Це взагалі, якийсь кошмар, на мої зауваження про права людини які порушуються, а саме 45 ст. Конституції України - Право на відпочинок, вони реагують по хамськи, та починають погрожувати виговором, написав заяву та вони заставляють відробляти 15 календарних, і знову без вихідних.
Що роботи, куди звертатися, це мені здається перетинає усі рамки, і просто мовчки звільнитися може не вийти, тому що вони судячи з чуток ще кидають на зп тих хто йде від них.
Відпрацювавл близько місяця (якщо врахувати час відроботки). І це все щей у столиці...
Ваш графік роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які повинні відповідати вимогами чинного трудового законодавства України.
Відповідно до КЗпП України:
Стаття 59. Робота змінами
При змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Перехід з однієї зміни в іншу, як правило, має відбуватися через кожний робочий тиждень в години, визначені графіками змінності.
Стаття 59. Перерви між змінами
Тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід).
Призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється.
Стаття 61. Підсумований облік робочого часу
На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (стаття 50 тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень).
Стаття 69. Вихідні дні на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях
На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов'язаних з роботою транспорту, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.
Стаття 70. Тривалість щотижневого безперервного відпочинку
Тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не менш як сорок дві години.
Звільнення за власним бажанням.
Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
Вам потрібно зафіксувати факт того, що Ви дійсно працюєте на даному підприємстві (отримати довідку з місця роботи). Може виникнути ситуація, що ви офіційно не працевлаштовані і буде складно довести ваші трудові відносини з роботодавцем.
У разі порушення роботодавцем трудового законодавства, в першу чергу Вам варто звернутись з відповідною заявою до Державної служби України з питань праці.