Взаємовідносини ФОП і ТОВ

Чи має право ФОП 2 групи, що займається вирощуванням власної полуниці, заключити договір поставки та оформлювати ТТН з ТОВ на загальних підставах оподаткування.

09.06.2019 18:56 3370

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
786 відгуків (785 +) (1 -)
Консультацій: 2028
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий день.


Так, фізична особа -підприємець, платник єдиного  податку 2 групи має право реалізовувати товар суб'єктам господарювання незалежно від форми власності та системи оподаткування, з огляду на наступне.


Згідно до п.2  п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:


не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;


обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.


Обмежень щодо продажу товарів юридичним особам -платникам податків,  які знаходяться на загальній системі оподаткування, Податковим кодексом України не передбачено.


Таку ж саму позицію було сформовано державною фіскальної службою, зокрема в консультації  http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245084.html 


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram