Закон о жд

Езжу в жд, постоянно требуют паспорт при посадке в вагон, что обязывает мне его показывать проводникам?

17.06.2019 00:25 1747

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

 Доброго дня, шановний замовнику!  


    У вІдповідності до  Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України (далі - Правила), затверджені Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України ще 27.12.2006 №1196 (зареєстровані в Міністерстві юстиції України 4 квітня 2007 р. за №310/13577.  


     Згідно з пунктом 7.2. цих Правил посадка в поїзд осіб, що здійснюють поїздку за повними проїзними документами, здійснюється за пред'явлення проїзного документа та документа, який посвідчує особу:


 - паспорта громадянина України для виїзду за кордон;


 - дипломатичного паспорта України;


 - службового паспорта України;


 - посвідчення особи моряка;


 - посвідчення члена екіпажу;


 - посвідчення особи на повернення в Україну;


 - тимчасового посвідчення громадянина України;


 - посвідчення водія;


 - посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;


 - посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;


 - проїзного документа для виїзду за кордон особи, яку визнано біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту;


 - довідки про звернення за захистом в Україні;


 - посвідки на постійне проживання;


 - посвідки на тимчасове проживання;


 - картки мігранта;


 - посвідчення біженця;


 - проїзного документа біженця;


 - паспортного документа іноземця та особи без громадянства. 


  Діти віком від 14 до 16 років можуть здійснювати поїздку за пред'явленням документа, що підтверджує їх вік.     Пасажири, які здійснюють поїздку за пільговими та безплатними проїзними документами, зобов'язані пред'явити проїзний документ та документ, що підтверджує право на пільгу (п. 7.2 розділу 7 із змінами, внесеними Наказом Міністерства інфраструктури №586 (z1463-11) від 01.12.2011; в редакції Наказу Міністерства інфраструктури №44 ( z0529-13) від 25.01.2013)   


   Як бачимо не лише паспорт вимагає показати провідник. Йому (провіднику) можна показати  і любий інший документ (з  вищезазначеного переліку),  замість паспорта, який підтверджує особу пасажира.                                                                                            


     І це не прості забаганки перевізників, адже в Україні вже давно впроваджуються реформи, які знедавна почали називатись  «Держава у смартфоні».


    Погодьтесь, як може провідник довідатись, що  Ви є та особа, яка придбала проїзний документ через електронні каси дистанційно, а не якась там особа, яка шахрайським методом, (скупівля білетів, викрадення), хоче скористатись Вашим проїзним . Всі вище вказані документи поєднує те, що у любому з них  повинно бути вказано Прізвище, Ім’я, та По-батькові, кому він (цей документ) видано. Тим самим засвідчує особу пасажира, і додатково посилює захист громадянина України від недоброчесних, як можна так називати, громадян держави.


 З повагою Микола Лях


 Якщо консультація Вас задовольнила, не забудьте залишити позитивний відгук

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram