Правила это закон ?

разве правила могут быть законом?

17.06.2019 16:56 1633

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

    На ваше конкретне питання «Правила это закон ?»  та «разве правила могут быть законом?».                               


   Конкретно відповідаю:  Правила ніколи не можуть бути законом, але вони входять у загальноприйняте поняття «законодавство»,   про що вказано  у статті 3 Закону України « Про залізничний транспорт» від 04.07.1996 № 273/96, чинного  станом на 14.06.2019,  і є нормативним документом.    


Стаття 3. Законодавство про залізничний транспорт


Законодавство про залізничний транспорт загального користування складається із законів України "Про транспорт", "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", цього Закону, Статуту залізниць України, який затверджується Кабінетом Міністрів України, та інших актів законодавства України.


Нормативні документи, що визначають порядок і умови перевезень, користування засобами залізничного транспорту загального користування, безпеки руху, охорони праці, забезпечення громадського порядку, перетину залізничних колій іншими видами транспорту і комунікаціями, пожежної безпеки, санітарні норми та правила на залізничному транспорті України, є обов'язковими для всіх юридичних і фізичних осіб на території України.


 Також і у статті Вікіпедії (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE#%D0%A1%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0) , витяг з якої я додаю.


    …У найширшому значенні під терміном «законодавство» розуміють систему законів і постанов Верховної Ради України, указів Президента України, постанов, декретів і розпоряджень Кабінету Міністрів України, а також нормативних актів міністерств і відомств, місцевих рад та місцевих державних адміністрацій. 


 


    Шановний замовнику, у консультації № 1537, я відповідав на Ваше питання, яке було конкретизоване Вами ж .


Нагадую: «Езжу в жд, постоянно требуют паспорт при посадке в вагон, что обязывает мне его показывать проводникам?»              


    Тому я і обмежився Правилами, встановленими Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України, які входять у систему законодавства, визначену як Законом України Про залізничний транспорт», так і Вікіпедією(витяг з якої надається)


 


    З повагою Микола Лях  

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram