Право на використання назви кав'ярні

Доброго дня. 


08.2018 ми видкрили кав`ярню з певним іменем. У лютому 2019 року інші люди отримали патент на використання даного імені (при цьому на патент вони подали у 2017 році), наразі у них відкрито 3 кав`ярні. Одна кав`ярня знаходиться в пригороді Києва, інщі 3 в Києві. При відкритті ми не знайшли інформацію про них в гуглі, тому й було обрано дане ім`я. 


Власники патенту просять нас змінити ім`я. 


Питання в наступному: чи зобов`язані ми змінювати ім `я.

24.06.2019 09:30 2557

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
765 відгуків (764 +) (1 -)
Консультацій: 1983
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


Процедура отримання торгівельного найменування (логотипу) займає приблизно 1,5 роки. З моменту подання заявки на реєстрацію торгівельної марки, проводиться експертиза на предмет відсутності аналогічного найменування (логотипу) у відповідному реєстрі зареєстрованих торгівельних марок. Вказана експертиза проводиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, та тільки після перевірки, торгівельна марка (логотип, найменування) проходить реєстрацію. З цього моменту правовласник найменування має право   вимоги від третіх осіб на припинення  неправомірного використання аналогічного  найменування, якщо воно не було зареєстроване ще раніше.


На момент відкриття кав'ярні, Ви перевірили вказане найменування в Google, але схожих не найшли. Але Google не є належним джерелом інформації стосовно поданих заявок або вже зареєстрованих торгівельних марок.


Крім того, на момент відкриття Вами кав'ярні, Ви не знайшли схожих найменувань, (зокрема в реєстрі - iprop-ua.com  можна цю інформацію отримати), оскільки власник ще не отримав свідоцтва про державну реєстрацію найменування, воно ще проходило процедуру реєстрації, але право її використання було вже закріплено за власником з моменту подання заявки на реєстрацію.


Таким чином, власник торгівельної марки, який належним чином  вже зареєстрував своє право на її використання, правомірно пред'являє Вам вимогу щодо припинення її використання,  в тому числі також може звернутися до суду. 


З повагою,


Адвокат Бекало М.І. 
Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram