интимные отношения с девушкой 16 лет

есть короткий вопрос взрослый мужчина имеет интимные отношения с девушкой 16 лет. сечас это законно ?возраст сексуального согласия 16 ,?


независимо ли бесплатно или взамен дарю ей подарок допустим ?


нету ли каких то уголовных последствий?

08.07.2019 13:40 2219

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

Уважаемый заказчик консультации, добрый день!


Спешу успокоить, все законно и никаких уголовных последствий


Если интимные отношения имеют добровольный (с двух сторон) характер, то независимо от того бесплатно или за подарок, никаких последствий не будет, конечно, кроме возможной беременности.


Возраст так называемого сексуального согласия в Украине установлен с шестнадцати лет.  


Уголовная ответственность наступает только, если такие контакты с девушкой до шестнадцатилетнего возраста.


Думаю Вам полезно ознакомиться со следующими статьями  Уголового кодекса Украины в редакции от 27.06.2019 года (мовою оригіналу).                                                                                                                                             


     Стаття 154. Примушування до вступу в статевий зв'язок



  1. Примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з іншою особою -


карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.



  1. Примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з особою, від якої потерпіла особа матеріально або службово залежна, -


карається штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.



  1. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, поєднані з погрозою знищення, пошкодження або вилучення майна потерпілої особи чи її близьких родичів, або з погрозою розголошення відомостей, що ганьблять її чи близьких родичів, -


караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.


{Стаття 154 із змінами, внесеними згідно із Законом 

№ 2227-VIII від 06.12.2017}


Стаття 155. Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку



  1. Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, -


караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.



  1. Ті самі дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, -


караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.


Примітка. У статтях 155, 156 цього Кодексу під близькими родичами або членами сім’ї слід розуміти осіб, визначених 

пунктом 1 частини першої статті 3 Кримінального процесуального кодексу України.


{Стаття 155 із змінами, внесеними згідно із Законом 

№ 600-VI від 25.09.2008; в редакції Закону 

№ 2334-VIII від 14.03.2018}


Стаття 156. Розбещення неповнолітніх



  1. Вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, -


караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.


{Абзац другий частини першої статті 156 в редакції Закону 

№ 600-VI від 25.09.2008}



  1. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або вчинені членами сім’ї чи близькими родичами, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, -


караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.


{Частина друга статті 156 в редакції Законів 

№ 600-VI від 25.09.2008

№ 2334-VIII від 14.03.2018}


 


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram