Добрый день,
Продаем программное обеспечение, для ТОВ с НДС предоставляем:
Договор поставки программной продукции (рамочный, с описанием условий)
К договору спецификация с наименованием того что продается и стоимостью.
По факту оплаты - акт приема-передачи.
В наименовании в спецификации и актах указываем:
Програмна Продукция НАЗВАНИЕ (12 мес). Без НДС.
Можем ли указывать в наименовании так же точные даты, например:
Програмна Продукция НАЗВАНИЕ (12 мес, с 30/03/2021 по 30/03/2022). Без НДС.
Не будет ли это рассматриваться налоговой как РОЯЛТИ или ЛИЦЕНЗИЯ, которая не попадает под 5% ФОП3й группы на Едином Налоге?
Спасибо
Добрий день.
Визначення роялті наведено у пп. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. Так, роялті вважається будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інші аудіовізуальні твори, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі, отримані:
Таким чином, платіж ліцензіару за використання програмного забезпечення за функціональним призначенням у власній господарській діяльності (без переходу права власності на нього) без права передавати, тиражувати, відчужувати і здавати в найм третім особам (тобто для використання «кінцевим споживачем») для цілей оподаткування не вважається роялті.
Визначення основних термінів:
комп’ютерна програма — це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, виражені у вихідному або об’єктному кодах). При цьому компонентами комп’ютерної програми є частини програмного забезпечення, що можуть бути частинами (модулями), на основі або за допомогою яких створюється певна програма, та/або діяти як самостійні комп’ютерні програми (ст. 2 Закону № 1587, ст. 1 Закону № 3792)
веб-сайт — це сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб’єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів, та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет (п. 3.1 Порядку № 327/225)
веб-портал — це веб-сайт, організований як системне багаторівневе об’єднання різних ресурсів і сервісів для забезпечення максимальної можливості доступу до інформації та послуг (п. 3.1 Порядку № 327/225)
контент-послуга — це інформаційна, довідкова, замовна, розважальна або інша послуга, в тому числі за кодом послуги «900», що надається операторами телекомунікацій або операторами, провайдерами з використанням телекомунікаційних мереж, технічних засобів телекомунікацій та оплачується, зокрема, шляхом списання коштів з особового рахунку абонента, споживачем операторові, провайдерові, до мереж та/або технічних засобів якого підключено кінцеве обладнання абонента (п. 3 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою № 295)
Якщо внаслідок постачання послуг, пов’язаних із програмною продукцією, не відбувається жодних змін у програмній продукції, то операції з постачання таких послуг оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %
Відповідно до п. 3 частини першої ст. 8 Закону № 3792, частини першої ст. 420 та п. 2 частини першої ст. 433 Цивільного кодексу комп’ютерна програма є твором, отже, об’єктом авторського права (права інтелектуальної власності).
Розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі таких договорів:
При постачанні комп’ютерних програм постачальники можуть також здійснювати операції з надання послуг покупцям з налаштування такої продукції, тестування, виявлення та усунення недоліків у програмі, що виникають у процесі її експлуатації, оновлення та/або сервісне обслуговування такої продукції на постійній або періодичній основі чи протягом певного періоду, а також розробляти зміни (доповнення) до програмної продукції та/або створювати нові версії програмного продукту з метою забезпечення безперебійної роботи наявних програм або створення нових програмних продуктів.
Порядок оподаткування операцій з постачання таких послуг, пов’язаних із програмною продукцією, залежить від того, чи є результатом такої операції будь-які зміни у цій продукції (у тому числі оновлення, удосконалення, модернізація та виправлення помилок). Якщо так, то такі операції для цілей оподаткування ПДВ розглядаються як операції з постачання окремих компонентів (елементів) програмної продукції та не підлягають оподаткуванню ПДВ відповідно до пп. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 розділу V Податкового кодексу або п. 261 підрозділу 2 розділу XX Кодексу (залежно від умов постачання програмної продукції, визначених у цивільно-правовому договорі).
Якщо ж внаслідок постачання послуг, пов’язаних із програмною продукцією, не відбувається жодних змін у цій продукції, то операції з постачання таких послуг оподатковуються податком у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %. Так, наприклад, у разі надання послуг інформаційно-консультаційного характеру така операція оподатковується ПДВ за ставкою 20 %, оскільки внаслідок постачання таких послуг не відбувається жодних змін у програмній продукції.
Відповідно до підпункту 14.1.185 статті 14 ПКУ, постачання послуг – це будь−яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи.
Таким чином, придбання права на використання комп’ютерної програми за її функціональним призначенням не вважатиметься оплатою роялті, а є операцією з придбання послуг.
Назва програми та строк її використання залежить як обліковується в бухг обліку.та не буде роялті за суттю операції.
Будуть додаткові запитання, задавайте в приват, або пишіть на ел. пошту [email protected]
Буду радий допомогти.
З повагою Липовський Дмитро
Спасибо за консультацию
Радий був допомогти