Переоцінка основних засобів на індекс інфляції

Чи враховується для визначення балансової вартості станом на 01.01.2015 переоцінка основних засобів на індекс інфляції?

09.02.2018 10:20 1055

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 09.02.2018


    Відповідно до п.п. 138.3.1 п. 138.3 ст. 138 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ, підпунктами 138.3.2 - 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 ПКУ.
     Пунктом 11 підрозд. 4 розд. XX «Перехідних положень» ПКУ передбачено, що при розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 ПКУ балансова вартість основних засобів та нематеріальних активів станом на 1 січня 2015 року має дорівнювати балансовій вартості таких активів, що визначена станом на 31 грудня 2014 року, відповідно до статей 144-146 та 148 розд. III ПКУ у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. 
     Відповідно до п. 146.21 ст. 146 ПКУ у редакції, що діяла до 01.01.2015, платники податку всіх форм власності мають право проводити переоцінку об’єктів основних засобів, застосовуючи щорічну індексацію вартості основних засобів, що амортизується, та суми накопиченої амортизації на коефіцієнт індексації, який визначається за формулою:
     Кі = [І (а-1) - 10] : 100, 
     де І (а-1) – індекс інфляції року, за результатами якого проводиться індексація. Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не проводиться.     Збільшення вартості об’єктів основних засобів, що амортизується, здійснюється станом на кінець року (дату балансу), за результатами якого проводиться переоцінка, та використовується для розрахунку амортизації з першого дня наступного року.
     Згідно з п. 144.1 ст. 144 ПКУ сума переоцінки вартості основних засобів, проведеної відповідно до ст. 146 ПКУ, підлягає амортизації.
     Отже, амортизації підлягає балансова вартість основних засобів відповідно до положень п. 138.3 ст. 138 ПКУ, сформована станом на 31.12.2014 за правилами податкового обліку, у тому числі з урахуванням індексації, здійсненої відповідно до п. 146.21 ст. 146 ПКУ в редакції, що діяла до 01.01.2015.

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram